Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Test francuskich auto – Renault Megane GT Line TCe 160

Test francuskich auto – Renault Megane GT Line TCe 160

Francuskie samochody są w Polsce bardzo popularne ze względu na swój wygląd i niezawodność. Poza tym sprawdzają się w wielu przypadkach, czyli zarówno dla fanów szybkich aut, jak i rodzin z dziećmi. Jednak bardziej można się o tym dzięki testom poszczególnych modeli na stronie francuskie.pl. Szczególnie przyjrzyjmy się Renault Megane GT Line TCe 160.

Moc samochodu

Bez wątpienia moc jest jednym z najważniejszych kryteriów, jaki bierzemy pod uwagę w trakcie decyzji o zakupie samochodu. W przypadku Renault Megane GT Line TCe 160, mamy do czynienia z nową wersją silnika benzynowego, którego pojemność sięga 1.33. Poza tym został zaopatrzony w cztery turbodoładowane cylindry. Dzięki temu auto osiąga moc 160 KM, co sprawia, że jazda nim jest bardzo przyjemna, a przy okazji stosunkowo tania w eksploatacji.

Ciekawy design

Wygląd samochodu może zadecydować o tym, czy zdecydujemy się na jego wybór. W przypadku tego modelu na pewno duże wrażenie robią felgi, przyciemniane szyby i przedni grill, który został utrzymany w czarnym kolorze. Poza tym cechą charakterystyczną tej serii jest wzór zawarty na przednim zderzaku, który nawiązuje do plastra miodu. Warto też dodać, że dodano tylny dyfuzor, który jest swego rodzaju znakiem rozpoznawczym tego modelu. Zwróćmy też uwagę na to, że możliwe jest też dokupienie lakieru metalizowanego, a ceny tych usług są podane na wcześniej wspomnianej stronie.

Wnętrze samochodu

Zwracając uwagę na wygląd, nie można też pominąć wnętrza auta. W tym przypadku znakiem rozpoznawczym jest niebieska linia, która pojawia się na poszczególnych elementach wyposażenia, m.in. na kokpicie. Poza tym wykorzystano spójną kolorystykę, która powtarza się w całym wnętrzu. Dzięki czemu wiemy, że mamy do czynienia z przemyślanym i eleganckim rozwiązaniem. Nie możemy też zapomnieć o obiciach, które zostały wykonane ze skóry ekologicznej i alcantary, co łączy w sobie styl i wytrzymałość, czyli dwie najważniejsze cechy dotyczące tego siedzeń.

Wygodne prowadzenie

Komfort w trakcie jazdy zapewnia nie tylko ciekawy design, ale również odpowiednie zawieszenie. Szczególnie wtedy, gdy poruszamy się po nierównej nawierzchni lub takiej, która jest wykonana z kamienia. W przypadku niektórych marek, a zwłaszcza niemieckich, kierowcy są wręcz zmuszeni do maksymalnego zwolnienia. Francuskie samochody od wielu lat cieszą się opinią pojazdów, które mają sprężyste i dobrze nastrojone zawieszenie. Dzięki czemu jazda autem jest wygodna bez względu na rodzaj nawierzchni.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Nie można zapomnieć też o tym, że Renault zadbał o najwyższe bezpieczeństwo kierowców w trakcie jazdy. Dlatego w poszczególnych modelach znajdziemy systemy, które ułatwią prowadzenie samochodu, a przy okazji pomogą w utrzymaniu chłodnej głowy u niedoświadczonych kierowców.

Najważniejsze systemy bezpieczeństwa

  • ABS,
  • System pomagający w ruszaniu samochodu pod górkę,
  • Poduszki powietrzne,
  • Ułatwienie w parkowaniu tyłem,
  • System, który ogranicza prędkość jazdy.
Oceń