Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak przechowywać buty – siedziska do przedpokoju
Obrazx

Jak przechowywać buty – siedziska do przedpokoju

Z całą pewnością można stwierdzić, że przedpokój jest wizytówką naszego domu. Właśnie to miejsce nasi goście widzą jako pierwsze. Warto zatem zadbać o tę przestrzeń wejściową i dobrać odpowiednie meble do przedpokoju tak, aby były one eleganckie i jednocześnie spójne z resztą aranżacji. Meble te muszą być również funkcjonalne i praktyczne. Warto postawić na takie modele, które oferują nam optymalny balans pomiędzy ułatwieniem korzystania ze strefy wejściowej a gustownym wyglądem. Tego typu rozwiązaniem jest siedzisko do przedpokoju z funkcją przechowywania. Jest to mebel bardzo praktyczny, gdyż dzięki niemu oszczędzamy miejsce, co jest szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń.

W przedpokoju wykonujemy zwykle typowo funkcjonalne czynności – przebieramy się, przeglądamy w lustrze, zabieramy najważniejsze rzeczy przed wyjściem z domu, a także przechowujemy buty i ubrania. Dlatego też przede wszystkim funkcjonalność ma znaczenie. Meble do przedpokoju powinny też być praktyczne. Jako że jest to pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy po wejściu do domu, powinno znaleźć się w nim miejsce również na drobiazgi – takie jak klucze czy torby.

Przechowywanie butów – jak to zrobić?

Wbrew pozorom przechowywanie butów w przedpokoju może wcale nie być proste. Kurz, zbyt przewiewne pomieszczenie czy też zbyt mała szafka na buty mogą być przyczyną szybszego blaknięcia kolorów lub nieodwracalnych zagnieceń na butach. Dlatego też warto poznać odpowiednie sposoby przechowywania obuwia, aby służyło nam ono jak najdłużej. Każdy z nas posiada przynajmniej kilka par butów, które nosi w różnych sezonach. Większa ilość obuwia nierzadko stanowi problem – zwłaszcza jeśli nasz przedpokój jest mały i trudno wygospodarować w nim miejsce na dodatkową szafkę. Jak więc przechowywać buty, aby nie uległy zbyt szybkiemu zniszczeniu?

Siedzisko do przedpokoju – zalety

Meble w przedpokoju są najważniejszym elementem wyposażenia tego pomieszczenia. Od ich rodzaju i pojemności zależy charakter korytarza wejściowego, jak i jego funkcjonalność. Przedpokoje w blokach mieszkalnych zwykle są nieduże, przez co wybór mebli i rozwiązań jest dość ograniczony. Nowoczesne siedzisko do przedpokoju o małej przestrzeni może być bardzo praktycznym rozwiązaniem typu „dwa w jednym”.

Wśród zalet takiego siedziska przede wszystkim należy podkreślić to, że daje ono dodatkową przestrzeń do przechowywania. Do środka podnoszonego siedziska możemy bez problemu włożyć na przykład kilka par butów. W dodatku będą one niewidoczne. Ponadto siedzisko do przedpokoju zapewnia wygodę – możemy na nim usiąść przy zakładaniu i zdejmowaniu butów. Jest to szczególnie przydatne w przypadku obuwia z wysoką cholewką. Oprócz tego ławkę do przedpokoju możemy również wykorzystać do stawiania toreb, plecaków czy zakupów. Dzięki niej nie będzie trzeba się schylać za każdym razem, a co za tym idzie – kręgosłup odpocznie.

Podsumowując, siedzisko do przedpokoju to rozwiązanie wygodne, praktyczne i eleganckie. Większość tego typu mebli nie tylko ułatwia zakładanie butów, ale również jest dodatkowym miejscem do ich przechowywania. Ze względu na oszczędność miejsca są one idealnym rozwiązaniem w przypadku korytarzy wejściowych o niewielkim metrażu. Oprócz swojej funkcjonalności siedziska do przedpokoju wyróżniają się modnym i stylowym wyglądem, który pasuje do wielu wnętrz.

Oceń