Wiele badań przeprowadzanych przez psychologów dowodzi, że dzieciństwo tworzy pierwsze fundamenty pod dorosłe życie. Otoczenie, w którym przebywają najmłodsze pociechy, odgrywa kluczową rolę kształtując w nich podstawowe cechy osobowości. O tym, jak istotne jest miejsce, w którym spędza się pierwsze lata swojego życia, doskonale wie firma Baumit – organizator akcji „ColorLove Przedszkole”.

Jest to wyjątkowa inicjatywa, która pokazuje, że biznes również może korzystnie wpływać na życie dziecięcej społeczności. Celem „ColorLovego Przedszkola” jest nasycenie kolorami otoczenia, w którym przebywają nasze maluchy. Wszystko po to, aby dzieci mogły spędzać czas w miejscu, które jest dla nich przyjazne i daje możliwość rozwoju poprzez naukę i zabawę. Dodatkowo firma Baumit pragnie uatrakcyjnić krajobraz okolicy, w której zlokalizowane są przedszkola.

 

Konkurs wystartował z początkiem sierpnia 2015 r., kiedy rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń od przedszkoli z regionu Krakowa i Trójmiasta. Do 26.10.2015 r. na stronie internetowej http://baumitstar.pl/przedszkole trwało głosowanie internautów. Akcja szybko zyskała rozgłos, a zaangażowana w nią była nie tylko cała wspólnota przedszkolna, począwszy od nauczycieli po rodziców. O głosy zabiegali wszyscy, nawet najbliższe otoczenie zgłoszonych do konkursu placówek. Lokalne społeczności po raz kolejny udowodniły, że razem można więcej.

baumit_trojmiasto_sychowo_wiz_01

Plebiscyt obudził zarówno w uczestnikach, jak i głosujących ducha rywalizacji, który nie opuszczał ich przez cały czas trwania zmagań. Spośród 10 najwyżej uplasowanych w rankingu przedszkoli, w każdym z rejonów, Jury wybrało ostatecznych zwycięzców zabawy. I tak w regionie Krakowa najlepsze na mecie okazało się Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO z Wrząsowic, natomiast w strefie Trójmiasta na najwyższym stopniu podium stanął Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka z Sychowa w powiecie wejherowskim. W ramach nagrody za zwycięstwo obie placówki wkrótce zyskają nową elewację.

Wyłonienie laureatów to jednak nie koniec emocji, zabawa dopiero się rozpoczyna. Konkurs wszedł w najbardziej wyczekiwany przez wszystkich etap. Architekci zaprzyjaźnieni z firmą Baumit przygotowali projekty, dzięki którym wiemy jak będą wyglądały odnowione placówki. To wielki krok i spełnienie marzeń nie tylko dzieci, lecz także rodziców, pracowników oraz dyrekcji. Przedszkole w Sychowie na remont elewacji czekało kilkanaście lat. Dzięki inicjatywie firmie Baumit nadszarpnięty zębem czasu budynek otrzyma drugą młodość, nie tracąc przy tym swojego tradycyjnego charakteru. Również mieszkańcy Wrząsowic z radością przyjęli wieść o zwycięstwie, bo dzięki niemu „Lenkowo” już niebawem zmieni swoje oblicze, a przedszkolaki będą mogły spędzać czas w tętniącej kolorami placówce. Fasady nabiorą nowych barw za sprawą zastosowania silikonowej farbie elewacyjnej klasy Premium – Baumit StarColor, która dołączyła ostatnio do oferty cenionego w branży producenta materiałów fasadowych. Silikonowa powłoka o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i zanieczyszczenia oraz podwyższonych właściwościach samoczyszczących będzie gwarantem trwałego efektu dekoracyjnego i znakomitych właściwości użytkowych. Wszystko po to, by przyjazne otoczenie towarzyszyło społeczności przedszkolnej możliwie jak najdłużej.

baumit_przedszkole_polsko_angielskie_lenkowo_wrzasowice_1

Zestawy przedszkolaka

Kredki, farbki i blok rysunkowy to podstawowe wyposażenie każdego przedszkolaka, a malunki zdobią ściany niejednej placówki zajmującej się „maluchami”. Świadoma tego jest również firma Baumit, która ufundowała dodatkowe nagrody-niespodzianki w postaci materiałów plastycznych dla podopiecznych zwycięskich przedszkoli. W ten sposób producent docenił również zaangażowanie i walkę fair play trzech innych placówek, którym bardzo niewiele brakło do tego, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Wśród wyróżnionych znalazło się Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Gdańsku oraz Samorządowe Przedszkole nr 125 im. Jana Marcina Szancera i Samorządowe Przedszkole nr 92-Filia z Krakowa.

Przygotowania do metamorfozy zwycięskich obiektów trwają pełną parą, a Baumit takimi właśnie działaniami udowadnia, że prowadzi swoją działalność w poczuciu odpowiedzialności za kwestie społeczne. „ColorLove Przedszkole” to kolejny projekt, w którym firma wykracza poza tradycyjną aktywność biznesową, aby zaznaczyć swoją obecność w otoczeniu.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Od 1994 r. firma jest obecna również w Polsce, gdzie aktualnie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie.

Podobne

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany