Together Magazyn » Aktualności » Śpiewająca lokomotywa Z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera

Śpiewająca lokomotywa Z tekstami Juliana Tuwima i muzyką Piotra Salabera

 

Płyta powstała z najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima opatrzonych muzyką Piotra Salabera. Została nagrana w studiu Radia Gdańsk oraz w warszawskim „Studio 124, z udziałem Jerzego Zelnika, Bajkowej Orkiestry Symfonicznej – koncertmistrz Natalia Walewska i śpiewających aktorów: Aleksandry Lis, Ewy Olszewskiej i Bogdana Smagackiego pod dyrekcją śpiewającego kompozytora Piotra Salabera.

Śpiewająca lokomotywa pojawiła się już na gdyńskiej plaży w widowiskowych koncertach zainicjowanych przez producenta i pomysłodawcę, dyrektora Centrum Kultury Gdynia – Jarosława Wojciechowskiego. Opieką reżyserską koncert wsparł Krystian Nehrebecki, a kostiumy i scenografię stworzył Mariusz Napierała.

Efekt dźwiękowy tej płyty to zasługa wielu ludzi, reżyserów dźwięku: Michała Mielnika, Szymona Morusa, Chrisa Aikena. Wokalne przygotowanie aktorów to efekt pracy Piotra Oleksiaka.

Płyta na pewno oczaruje zarówno dzieci jak i dorosłych.

ŚPIEWAJĄCA LOKOMOTYWA WIZUALIZACJA

Utwory znajdujące się na płycie:

1. Słoń Trąbalski

2. Pan Tralaliński

3. Abecadło

4. Lokomotywa

5. Ptasie radio

6. Dyzio Marzyciel

7. Kotek

8. Trudny rachunek

9. Idzie Grześ

10. W aeroplanie

11. Spóźniony słowik

12. Dwa Michały

13. O Grzesiu kłamczuchu

14. Rzepka

15. Okulary

16. Ukłony dla Pana Juliana

17. Bajkowe tęsknoty

Jest to najbardziej ekskluzywny produkt dla dzieci dostępny na rynku Polskim. Wiersze przedstawione w tej formie, z pewnością nigdy się nie znudzą.

Zabawna forma utworów, ciekawa aranżacja, tej klasyki poezji dziecięcej, działa na wyobraźnię nie tylko dzieci. Orkiestra Bajkowa wirtuozowsko interpretuje i wyraża emocje ukryte w strofach, naśladuje dźwięki o których mowa.

Nagrania orkiestry: Radio Gdańsk,

Realizacja nagrań: Michał Mielnik, Szymon Morus,

Nagrania wokalne, mastering: Studio 124, Chris Aiken.

Zapraszamy również na koncerty „Śpiewającej lokomotywy”:

 

„Gdyby ptasia rozgłośnia radiowa istniała naprawdę, piosenki Piotra Salabera do wierszy Juliana Tuwima znajdowałyby się na samym szczycie ptasiej listy przebojów.” – napisano w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

„Osobne słowa uznania należą się Piotrowi Salaberowi za aranżację, […] wykorzystał tradycyjną orkiestrę symfoniczną, wydobywając z niej wiele interesujących smaczków.” – Rzeczpospolita.

Jest to akurat ten rodzaj twórczości, który do muzyki zachęca i przekonuje. Nie o wielu współczesnych muzykach można to napisać. Naprawdę łatwiej napisać sążnistą fugę, niż dwie minuty muzyki, które zaciekawią dziecko.” – Express Magazyn.

Kompozytor i aranżer Piotr Salaber oraz Julian Tuwim, obecny w słynnych wierszach napisanych dla dzieci, to duet, który niczym słynna „Lokomotywa” pchnął do przodu program drugiego dnia festiwalu Łódź Czterech Kultur.” – Polska The Times.

 

Oceń