Together Magazyn » Aktualności » Wesoły Promyczek

Wesoły Promyczek

Jaki jest ogólny profil placówki?

Jesteśmy nowym punktem przedszkolnym – kameralnym, a zarazem profesjonalnym. Oferujemy zakres zajęć przedszkolnych, a także opiekę świetlicową, również dla dzieci w wieku szkolnym. To interesująca propozycja, zwłaszcza dla pracujących rodziców, którzy mają problemy z zapewnieniem opieki dzieciom.

 

W jakim wielu przyjmujecie dzieci?

Przyjmujemy dzieci w wieku 2,5–5 lat.

 

Na co zwracacie uwagę w procesie rekrutacji? Kiedy trwa?

Bieżąca rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 ruszyła 1 października. Zapisy dzieci prowadzimy na podstawie wypełnionych kart zgłoszeniowych, które można pobrać ze strony internetowej. Następnie podpisujemy umowę z rodzicami lub opiekunami.

 

W jakich godzinach jest czynna placówka?

Przedszkole jest czynne codziennie w godzinach 7.00–17.00.

 

Jakim lokalem dysponujecie? Prosimy o opis.

Nasza baza lokalowa oferuje kameralne pomieszczenia, całkowicie bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci. Przedszkole ma swoją siedzibę na południu Gdańska, w dobrze skomunikowanym punkcie.

 

W iluosobowych grupach odbywają się zajęcia?

Zajęcia wychowania przedszkolnego prowadzone są w grupie różnowiekowej liczącej od 3 do 20 dzieci.

 

Co warto wiedzieć o Waszym personelu?

Zatrudniamy profesjonalny personel, dla którego opieka nad dziećmi jest przede wszystkim życiową pasją. Na każdym kroku dba on o to, by dzieci czuły się komfortowo i bezpiecznie.

 

 

Czy prowadzicie stołówkę lub można u Was skorzystać z cateringu?

W naszej placówce można skorzystać z cateringu.

 

 

Czy współpracujecie z rodzicami przy doborze programu edukacyjnego? Czy rodzice mają na to wpływ?

W ramach realizacji programu nauczania realizujemy założenia Podstawy Programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Niemniej jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie od rodziców, zwłaszcza dotyczące zajęć dodatkowych. W końcu to właśnie rodzice najlepiej znają potrzeby i charaktery swoich dzieci. Szanujemy to i cenimy różne formy współpracy z rodzicami.

 

Czy macie w ofercie zajęcia dodatkowe? Jeśli tak, to jakie?

W ramach czesnego oferujemy możliwość uczestnictwa w codziennych zajęciach z języka angielskiego. Rozwijamy również talenty muzyczne dzieci poprzez zajęcia muzyczno-ruchowe „Z muzyką weselej”. Z kolei „Mały artysta” to cykl warsztatów i zajęć, które uwalniają pasję twórczą. W naszej placówce jest również możliwość skorzystania z zajęć logopedycznych i adaptacyjnych. Dopuszcza się możliwość modyfikowania oferty edukacyjnej w zależności od bieżących potrzeb.

 

Jak zorganizowana jest opieka przez okres wakacji, ferii itp.?

Gwarantujemy opiekę przez 12 miesięcy w roku. Przedszkole nieczynne w dni ustawowo wolne: 1 i 11 listopada, I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia, 1 stycznia, I i II dzień Świąt Wielkanocnych, 1 i 3 maja, Boże Ciało, 15 sierpnia. Dopuszcza się możliwość dodatkowych dni wolnych po wcześniejszym uzgodnieniu z rodzicami (opiekunami prawnymi) dziecka.

 

 

Czy organizujecie festyny, dni otwarte, imprezy okolicznościowe?

Tak, organizujemy różnego rodzaju imprezy, które mają charakter otwarty. Oferujemy również organizację niezapomnianych przyjęć urodzinowych.

 

Co sprawia że Wasza placówka jest wyjątkowa?

Naszym celem jest wszechstronny rozwój dzieci, dlatego dokładamy starań, aby gry, zabawy i zajęcia były prowadzone na wysokim poziomie. Wesoły Promyczek jest miejscem, które stwarza warunki do twórczego rozwijania umiejętności artystycznych i językowych. Jest bezpieczne, przyjazne dzieciom, ich rodzicom i opiekunom. Potrzeby dzieci to nasze wyzwanie – staramy się je realizować w możliwie najpełniejszym zakresie. W naszej placówce dziecko czuje się jak w domu i chętnie tutaj powraca. Wierzymy, że możemy zapewnić dzieciom miłe wspomnienia na całe życie i dokładamy wszelkich starań, aby tak właśnie się stało. Serdecznie zapraszamy!

 

Wesoły Promyczek

  1. Fieldorfa 13/5, 80–041 Gdańsk

tel. 504 184 669

e-mail: wpromyk@gmail.com

www.wesolypromyczek.edu.pl

Oceń