Together Magazyn » Aktualności » Gdyńska kampania społeczna „Gdybym mógł…”
pomoc-psychiatryczna

Gdyńska kampania społeczna „Gdybym mógł…”

Gdyńska kampania społeczna „Gdybym mógł…”

Miasto Gdynia w ramach projektu Gdynia Rodzinna i Szkoła Rodzenia Macierzyństwo przedstawiają niezwykłą kampanię społeczną realizowaną w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią /26.05-01.06/. Inspiracją do jej powstania była kampania, która została zrealizowana w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Project Breastfeeding.

Cele kampanii są następujące:

  • Chcemy zachęcić do akceptowania karmienia piersią w miejscach publicznych. Prawem dzieci jest dostęp do karmienia piersią na żądanie. Naszym obowiązkiem jest umożliwienie im bezpiecznego, swobodnego i nieskrępowanego dostępu do karmienia.
  • Chcemy zachęcić mężczyzn do edukacji i pozyskiwania wiedzy o karmieniu piersią i wspierania matek ich dzieci w tej wyjątkowej roli.
  • Chcemy zachęcić kobiety do karmienia piersią. Chcemy, żeby wszystkie mamy, które chcą karmić, czuły nasze wsparcie, a te kobiety, które obawiają się tej roli, czuły się pewniejsze i miały w nas oparcie.

„Wszyscy bohaterowie zdjęć bez wahania zgodzili się na udział w kampanii, choć myśleliśmy, że nie będzie łatwo ich przekonać. Cieszy mnie, że czują, że to ważny temat.” – mówi Beata Szadziul, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Rodziny. „To niezwykła kampanią pokazująca, jak ważną rolę pełnią mężczyźni w tym istotnym dla rodziny czasie. Chcą być z nimi, wspierać je i doceniać. Dziękujemy im za to.” – dodaje Iwona Guć, która od lat prowadzi Szkołę Rodzenia i wspiera rodziców w macierzyństwie.

Do udziału w kampanii zaproszeni zostali tatusiowe, celebryci, znani sportowcy oraz maluszki, dzieci uczestników szkoły rodzenia, które niedawno przyszły na świat. Zdjęcia wykonał gdyński fotograf Piotr Monasterski, który z przyjemnością zaangażował się w projekt i podjął współpracę, której efektem są niezwykłe zdjęcia. Każdego dnia będziemy prezentować kolejne fotografie, które tworzą niezwykłą opowieść.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią w Gdyni odbywa się szereg różnych działań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie www.facebook.com/events/366947206830958/

Oceń