Together Magazyn » Aktualności » Wakacyjne Podróże z PKS Polonus – co, gdzie, kiedy i za ile?

Wakacyjne Podróże z PKS Polonus – co, gdzie, kiedy i za ile?

 

Praktyczny przewodnik pasażera

Morze, góry czy Mazury? Wakacje w pełni, więc najbardziej popularne wśród turystów zakątki Polski przeżywają – podobnie, jak przewoźnicy autokarowi – prawdziwe oblężenie! Każdego dnia, ale też w nocy, z Dworca Zachodniego w Warszawie wyjeżdża 40 nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych autokarów PKS Polonus, dowożąc w okresie wakacyjnym ok. 200 tys. podróżnych do nadmorskich kurortów, mazurskich ośrodków czy górskich schronisk.

Przed wyruszeniem w wakacyjną trasę, warto więc sprawdzić nowy, sezonowy rozkład jazdy autokarów PKS Polonus, dzięki którym miłośnicy letnich podróży po Polsce dotrą do ponad 40 nadmorskich miast, ponad 50 miejsc na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie oraz blisko 40 miejscowości górskich – od Bieszczad, przez Pieniny i Tatry, aż po Sudety.

Nowością w rozkładzie jazdy PKS Polonus jest wakacyjny kurs do Kołobrzegu oraz jedyne w kraju, bezpośrednie połączenie Warszawa – Zakopane, prowadzące przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską.

Koszt standardowego biletu w jedną stronę – we wszystkich wakacyjnych kierunkach – nie przekroczy w PKS Polonus kwoty 90 zł. W cenie 70-88 zł za bilet podróżni dojadą do popularnych destynacji nadmorskich, jak np. Kołobrzeg, Dębki czy Łeba oraz górskich, w tym do Kudowy Zdroju i Szklarskiej Poręby. Najtaniej – bo już za 35-50zł – można dotrzeć na Warmię i Mazury.

Bilety – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej w 60-dniowej przedsprzedaży – można kupić szybko i wygodnie na stronie www.pkspolonus.pl, korzystając z opcji rezerwacji miejsc w systemie online. Ponadto, są one dostępne również: u kierowcy, w kasach dworcowych PKS oraz w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju.

Osoby podróżujące z dziećmi do lat 13. mogą dodatkowo liczyć na 50% ulgę, a studenci do 26. roku życia oraz osoby, które ukończyły 60 lat na 20% zniżkę przy zakupie biletów. Pozostali podróżni mają do dyspozycji – w ramach cyklicznych akcji promocyjnych – bilety w cenie „5-10-15 zł” czy możliwość zakupu biletu powrotnego online taniej od 30% do 50%.

– Wakacje to zdecydowanie najbardziej intensywny okres w działalności firmy przewozowej. Polska słynie z ciekawych i niedrogich – a przy tym niezwykle bezpiecznych dla turystów – miejsc, w których można aktywnie spędzić urlop z rodziną czy przyjaciółmi. Stąd od kilku już lat systematycznie notujemy – w efekcie wzmożonego zainteresowania podróżnych krajowymi destynacjami turystycznymi – duże zainteresowanie i rosnącą sprzedaż biletów na krajowe, wakacyjne kursy PKS Polonus – podkreśla Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

Na czas podróży PKS Polonus zapewnia między innymi: darmowe WiFi na pokładzie autokaru, bezpłatny fotelik samochodowy czy – tak ważną w czasie upałów – opiekę wykwalifikowanych kierowców z uprawnieniami certyfikowanych ratowników drogowych, gotowych do udzielenia pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i zachorowaniach. Do niezwykle praktycznych udogodnień, oferowanych przez PKS Polonus, należy zaliczyć również opcję bezpłatnej zmiany terminu podróży do 1h przed opłaconym już kursem, jak również możliwość rezerwacji konkretnego, wybranego przez podróżnego miejsca na pokładzie autokaru.

Bardzo ważną dla pasażerów PKS Polonus opcją, dostępną w serwisie internetowym przewoźnika, jest również formularz zgłoszeniowy przeznaczony dla pasażerów niepełnosprawnych i z ograniczoną sprawnością ruchową. Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie przez PKS Polonus – we współpracy z Dworcem Zachodnim w Warszawie – opieki oraz właściwych warunków podróżowania, niezbędnych w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się.

Komfort i wysoki standard podróży z PKS Polonus

W każdym z autokarów – poza darmowym dostępem do internetu, bezpłatnym fotelikiem dla dziecka oraz opieką kierowców z uprawnieniami certyfikowanych ratowników drogowych – przewoźnik standardowo zapewnia również:

  • Możliwość wyboru konkretnego numerowanego miejsca w autokarze w internetowym procesie zakupu
  • opcję sprawdzenia – w serwisie internetowym www.pkspolonus.pl – aktualnej lokalizacji pojazdu na trasie, dostępną dzięki modułowi geolokalizacji
  • indywidualne pasy bezpieczeństwa, zainstalowane przy każdym fotelu większą przestrzeń na nogi i między fotelami w porównaniu do standardu oferowanego przez innych przewoźników
  • rozkładane, a w większości pojazdów również dodatkowo rozsuwane na boki, fotele z indywidualnym oświetleniem i nadmuchami
  • dostęp do gniazdek zasilania o mocy 230V
  • pokładowe toalety w większości taboru
  • klimatyzację

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS S.A. to polski przewoźnik autobusowy, obsługujący 36 połączeń dalekobieżnych oraz realizujący międzynarodowe połączenia do Lwowa. Oferta PKS Polonus skierowana jest przede wszystkim do osób, które chcą komfortowo i bezpiecznie, a jednocześnie tanio podróżować.

Oceń