Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wady i zalety domu bez garażu

Wady i zalety domu bez garażu

Od kilku lat na polskim rynku nieruchomości obserwuje się modę na domy z wbudowanym garażem. Szacuje się, że na budynki z osobnym miejscem postojowym decyduje się jedynie około 30% inwestorów. Czy w takim razie warto wybierać projekty nieruchomości bez garażu? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Sprawdziliśmy to!

Wybierając projekt domu jednorodzinnego należy zwrócić uwagę nie tylko na metraż nieruchomości, rodzaj dachu czy konstrukcję budynku, ale również kwestie związane z parkowaniem pojazdu. Pomimo, że domy z wbudowanym garażem cieszą się ogromną popularnością, to nie brakuje także zwolenników nieruchomości z oddzielnym garażem.

Dlaczego warto zainwestować w dom bez garażu?

Dysponujesz ograniczonymi środki finansowymi na budowę domu jednorodzinnego? Zależy Ci na nieruchomości o prostej bryle i nieskomplikowanym projekcie? Domy bez garażu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą przeznaczyć na budowę majątku – są tańsze, a jednocześnie równie funkcjonalne co budynki z miejscem postojowym. Można je postawić nawet na niewielkiej działce. Za wyborem nieruchomości bez garażu przemawiają jednak nie tylko względy finansowe, ale także indywidualne preferencje inwestorów. Wiele osób obawia się zapachu spalin w domu oraz hałasu, który generuje silnik. Wyjeżdżasz wcześnie do pracy i nie chcesz budzić domowników? W takiej sytuacji osobny garaż będzie zdecydowanie lepszym wyjściem.

A może jednak nieruchomość z garażem?

Domy bez garażu mają także swoje wady – inwestorzy najczęściej wymieniają niższy komfort mieszkańców, którzy muszą pokonywać dłuższą drogę do samochodu zaparkowanego przed domem, co jest szczególnie istotne w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na kupno lub budowę budynku z wbudowanym garażem – takie projekty gwarantują wygodę i większą funkcjonalność nieruchomości.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat projektów domów bez garażu? A może interesują Cię praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania na budowie? Już teraz wejdź na stronę https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-parterowych.

5/5 – (1 głosów)