Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii często nie wiedzą, kiedy mogą ubiegać się o odszkodowanie. Ten temat jest mało znany, a warto, aby nasi rodacy, zamieszkujący ten teren, dowiedzieli się o nim czegoś więcej na wypadek, gdyby sami ulegli jakiemuś nieszczęśliwemu wydarzeniu.

Gdy wyjeżdżamy za granicę, warto dowiedzieć się, kiedy i w jaki sposób możemy starać się o odszkodowanie. Nie dotyczy to tylko wyjazdu długoterminowego, a również wakacji czy kilkudniowej wycieczki. Sposób uzyskiwania wynagrodzenia za szkodę w Wielkiej Brytanii znacząco się różni od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Sytuacje, które nas uprawniają do starania się o odszkodowanie w Wielkiej Brytanii

Wiele osób uważa, że uzyskiwanie rekompensaty na Wyspach jest łatwiejsze niż w Polsce. W UK jest wiele sytuacji, które uprawniają nas do tego, aby otrzymać zapłatę za krzywdę. Należą do nich różne wydarzenia losowe, przede wszystkim wypadki. Jeśli zostaliśmy poszkodowani w kolizji drogowej, to bez znaczenia jest to, czy byliśmy kierowcą, pasażerem, a nawet pieszym. Zawsze możemy walczyć o zadośćuczynienie od sprawcy. Tak samo inne sytuacje w przestrzeni publicznej, przez które ucierpieliśmy, uprawniają nas do ubiegania się o odszkodowanie.

Przykładem jest skręcona kostka na oblodzonym chodniku. Możemy stać się również ofiarą błędu lekarskiego, po którym mamy prawo starać się o wynagrodzenie szkody. Jeśli podczas pobytu na Wyspach uszkodzone zostało nasze mienie również mamy możliwość otrzymania odpowiedniego wyrównania strat. Często dochodzi do wypadków w pracy, po których należy nam się pieniężna naprawa błędu, pod warunkiem, że do zdarzenia doszło przez osobę trzecią.

Podsumowując, jeśli przebywamy na Wyspach, możemy starać się o pieniężną rekompensatę po każdej sytuacji, która spowodowała pogorszenie się naszego stanu zdrowia i nie wynikała z naszej winy. Na tym jednak nie koniec. Jeśli jesteśmy ofiarą jakiegoś przestępstwa, np.: napadu, kradzieży czy bójki możemy starać się o wypłacenie nam odpowiedniej kwoty za czyn niespowodowany przez nasze zaniedbanie. Warto wspomnieć, że o odszkodowania UK można się starać, nawet jeśli nie posiadamy specjalnej polisy. Przepisy są tak skonstruowane, że już samo przebywanie na obszarze UK uprawnia nas do walki o zadośćuczynienie.

Pomoc przy otrzymywaniu odszkodowania w UK

Wiele osób, które dotknął jakiś nieszczęśliwy wypadek, a na Wyspach przebywają krótko, nie chce starać się o wynagrodzenie pieniężne za zaistniałą sytuację. Często jest to spowodowane barierą językową, nie wspominając już nawet o znajomości przepisów, które na tym terenie obowiązują. W takim przypadku warto poprosić o wsparcie Instito Odszkodowania. Firma od lat pomaga wielu osobom uzyskać rekompensatę pieniężną po różnorodnych wypadkach czy sytuacjach losowych. Pomoże nam przygotować wszystkie formalności oraz wyjaśni, co należy zrobić, aby zapłatę uzyskać.

Jedną z zalet firmy jest szybkość działania, więc nawet po pierwszej rozmowie będziemy wiedzieć, co należy zrobić, aby otrzymać świadczenie odszkodowawcze. Warto jeszcze wspomnieć, że Insito Odszkodowania to polska firma, więc o wszystkim informowani będziemy w ojczystym języku.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany