Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wybieramy kocyk dla niemowląt

Wybieramy kocyk dla niemowląt

Rynek z artykułami dla noworodków jest przesycony „kiczowatymi” rzeczami, które może kosztują nieco mniej, ale ich jakość jest żenująca. Skóra dziecka, szczególnie niemowlaka, jest mocno wrażliwa na bodźce zewnętrzne, dlatego wybór złej jakości tkaniny to pierwszy krok do powstania otarć i podrażnień naskórka.

Dobrej jakości kocyk

Kocyk dla maluszka musi być idealnie dopasowany do łóżeczka i do wózka. Nie może być za mały czy za duży, bo wtedy będzie się nieestetycznie zwijał, bądź nie zabezpieczy w pełni malucha przed utratą ciepła. Druga bardzo ważna sprawa to dobranie odpowiedniej kolorystyki, która powinna być mocna, żywa, ale wyważona. Bardzo ciekawie wygląda to w sklepie qbanamama.pl – firmy wypuszczającej na rynek tylko najlepszej jakości produkty wykonane z wysokogatunkowych materiałów przyjaznych dla skóry niemowlaka. Właściciel firmy postawił sobie za cel, aby wszystkie produkty z logo marki były wyprodukowane na bazie 100% bambusowej, delikatnej i trwałej zarazem tkaniny. Cała oferta znacznie odbiega od tej, którą można nabyć w wielu miejscach. Są to rzeczy stroniące od kiczu i przewidywalności. Postawienie na klasykę i tradycję, ale w ujęciu nowoczesnym, dało w efekcie wyjątkowo nietuzinkowy asortyment, który jest przeznaczony dla mam ceniących sobie prostotę i subtelną elegancję w polskim wydaniu. Co więcej, wzory na tkaninach są wykonywane wedle autorskich projektów, dlatego wychodzą poza ramy powszechności. Warto więc sięgać po produkty wyprodukowane w Polsce – z pasją, z bezpiecznych, naturalnych tkanin i bez niepotrzebnych udziwnień.

Najlepszy materiał

Te dwie tkaniny są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o kocyki dla malucha. Miękkie, delikatne i dające sporo ciepła, zapewniające zabezpieczenie przed przegrzaniem czy alergią. Nie podrażniają skóry niemowlaka, ale będą delikatnie otulać, gwarantując komfortowy wypoczynek. Trzeba też zwrócić uwagę na to, aby kocyk nie miał żadnych wszywek i metek, które mogłyby podrażniać skórę niemowlaka. Istotny jest każdy szczegół, np. przeszycia, sposób zamieszczenia aplikacji i dodatków, np. frędzli czy pomponów.

Postaw na klasyke

Kupując kocyk dla noworodka, warto zachować umiar i wybierać produkty bardziej klasyczne po prostej formie. Dziecko i tak do 4. miesiąca życia nie rozróżnia kolorów, dlatego mamy powinny wybierać produkty o kontrastowych barwach, które pomagają ćwiczyć zmysł wzroku. Sprawdzają się tutaj jasne barwy, szarości czy odcienie niebieskiego. Oprócz kolorystyki ważna jest także funkcjonalność kocyka. Kupując kocyk do wózka, trzeba zwrócić uwagę na jego grubość. Najlepiej gdy jest dwuwarstwowy, ponieważ wtedy lepiej ochroni dziecko przed chłodem. Z kolei kocyk wykorzystywany do kąpieli może mieć doszyty praktyczny mięciutki kapturek. Otulenie malucha po wyjęciu z wody da mu maksymalny komfort i zabezpieczy możliwie najlepiej przed chłodem. Tego typu kocyki można też wykorzystywać podczas spacerów w wózku.

Kocyk dla starszaków

Starszym dzieciom można kupić grubsze kocyki opatrzone ciekawymi aplikacjami, np. z postaciami bajkowymi. Będą one służyć nie tylko jako okrycie podczas drzemki, ale mogą też pełnić zadanie kapy na łóżko, bądź posłużą jako mata do zabawy. Dlatego też liczy się tutaj mocny i mięciutki materiał oraz ciekawa paleta kolorystyczna, umiejętnie dobrana do preferencji dziecka.

Zakup kocyka dla dziecka musi być rozważny. Nie warto ryzykować, nabywając produkty kiepskiej jakości o niewiadomym pochodzeniu. Dobra marka ma swoją stronę internetową z dokładnym opisem produktów i zachęcające opinie na rynku od zadowolonych klientów, a szczególnie od mam niemowlaków. Dobry research rynku to klucz do sukcesu i gwarancja udanych zakupów.

Oceń