Together Magazyn » Aktualności » Udany sezon biegowy i rolkarski

Udany sezon biegowy i rolkarski

Za nami kolejny udany sezon biegowy i rolkarski na Stadionie Energa Gdańsk. W okresie od marca do października w każdą sobotę na terenie obiektu już trzeci rok z rzędu organizowane były bezpłatne zajęcia Biegam Bo Lubię oraz drugi kolejny rok warsztaty rolkarskie i również w tym roku cieszyły się one niesłabnącą popularnością!

Kończy się trzeci sezon BBL na Stadionie Energa Gdańsk. Widać, że z roku na rok grupa jest coraz liczniejsza, a weterani nie ograniczają się już tylko do sobotniego biegania, ale startują również regularnie w biegach długodystansowych i ekstremalnych – podsumowuje treningi biegowe Jakub Popławski, trener BBL. – Rozpiętość wiekowa jak zwykle zaskakuje, najmłodsi uczestnicy mieli w tym roku 7, a najstarsi 67 lat! Lokalną tradycją jest, że na BBLu zawsze jest pogoda, w ciągu 3 lat padało zaledwie 2 razy, więc nawet natura sprzyja wspólnemu bieganiu wokół stadionu.

W warsztatach rolkarskich również uczestniczyły zarówno dzieci, jaki i dorośli, a łącznie w warsztatach wzięło udział prawie 1000 osób, co daje średnią frekwencję prawie 30 osób na spotkanie!

Bardzo nas cieszy zaangażowanie trójmiejskich rolkarzy w sobotnie warsztaty. Momentami bywało na zajęciach nawet ponad 50 osób, a 25 to był standard przez większość sezonu – komentuje Przemek Kępiński, instruktor ze szkółki rolkarskiej Roll4All. – Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych uczniów! Z tych, którzy dzięki nam rozpoczęli swoją przygodę (robiąc „kaczuchy” na trawie), jak i z tych, którzy poprawili swoją technikę i nauczyli się nowych stylów, trików. Jednak najbardziej cieszy nas garstka osób, które swoją ciężką pracą i wytrwałością zrobiły taki progres, jakiego z pewnością na początku sezonu się nie spodziewały! – chwali kursantów instruktor. – Dla wielu z Was ta zabawa zamieniła się w fantastyczną pasję, którą będziecie kontynuowali z nami czy też bez nas, ale na pewno z rolkami na nogach! Cieszymy się, że dzięki naszej pracy przybyło wielu dobrych rolkarzy w Trójmieście.

Jednak treningi biegowe i warsztaty rolkarskie to też czas ciężkiej pracy – uczestnicy BBL wzięli udział w Teście Coopera, pobijali swoje rekordy, a rolkarze zmagali się z siłą ciężkości i utrzymywaniem równowagi…

Pozostało nam jeszcze przeprosić większość z was, na których krzyczeliśmy i przypominaliśmy: „Ręce na kolana!” , „uda to nie kolana!” – śmieje się instruktor Roll4All. – To było dla waszego dobra! – podkreśla.

Przemek Kępiński już teraz ma apel na przyszły rok do wszystkich rolkarzy:

Pamiętamy o rolkowej stonodze, która nam nie wyszła. Za rok pobijemy rekord i zrobimy najdłuższą stonogę, jaką kiedykolwiek udało się zrobić na świecie. OBIECUJEMY!

A Jakub Popławski zaprasza do uczestnictwa w przyszłorocznych treningach biegowych:

Startujemy od marca, zapraszamy całe rodziny, wszystkich, którzy biegają, chcą się nauczyć biegać i miło rozpocząć weekend w fajnym towarzystwie.

warsztaty-rolkarskie-z-roll4all

Oceń