Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jakie szafy sprawdzą się najlepiej w Twojej sypialni?
bedroom-

Jakie szafy sprawdzą się najlepiej w Twojej sypialni?

Projektowanie sypialni to bardzo ważny proces. Zwłaszcza, że pomieszczenie ma przynosić relaks i odprężenie po ciężkim dniu pracy. Kolorystyka, wzornictwo, styl – wszystko ma znaczenie. Poza łóżkiem, główną rolę w sypialni odgrywa szafa. Odpowiednio dopasowana, może pełnić nie tylko praktyczną, ale również – estetyczną funkcję. Każda sypialnia jest inna, dlatego niemożliwe jest znalezienie jednej, idealnej szafy dla każdego wnętrza. Jaka sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni? Przeczytaj poniższe porady i znajdź najlepszą szafę dla siebie!

Kolory szaf do sypialni

W trakcie aranżacji wnętrz, w pierwszej kolejności, należy zwrócić dużą uwagę na kolorystykę. Musisz się zastanowić, co jest bliższe Twojemu sercu. Pastelowe delikatne kolory, beże i brązy, a może wyrazista czerwień? Z ostatnim kolorem należy bardzo uważać. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywa otaczający nas kolor. Czerwony, szczególnie intensywny, działa pobudzająco na zmysły. Ponadto częściej denerwujemy się w pomieszczeniach o czerwonych ścianach. Jednakże czerwona szafa to już zupełnie inna sprawa.

Kiedy podejmiesz decyzje, odnośnie do koloru ścian, czas zastanowić się nad wystrojem. Dodatki zostaw na później, w pierwszej kolejności zdecyduj się, w jakim stylu chcesz urządzić Twoją sypialnie. Szafy, kupujemy rzadziej niż inne meble, dlatego warto dopasować ją do swoich potrzeb. Jeżeli jesteś osobą kochającą zmiany, zrezygnuj z szafy o krzykliwym kolorze. Czerwone bądź żółte propozycje mogą szybko Ci się znudzić, a zmiana stylu wnętrza może okazać się niezwykle problematyczna. W takim wypadku najlepiej postawić na drewniane szafy. Doskonale sprawdzą się nie tylko w sypialni.

Drewno pasuje do większości aranżacji. Znajduje swoje zastosowanie w lofcie, klasyku, stylu nowoczesnym, a także skandynawskim i boho. Jest uniwersalne i komponuje się w praktycznie każdym wnętrzu. Świetnie sprawdza się w połączeniu z czernią, beżem, szarością oraz intensywnymi kolorami. Jeżeli nie jesteś jego fanem, warto rozważyć zakup jednolitej szafy. Czarne i białe meble również przetrwają walkę ze zmieniającymi się trendami.

Szafa duża czy mała? Wszystko zależy od rozmiaru Twojej sypialni

Kiedy zdecydujesz się na kolorystykę dominującą w sypialni, staniesz przed poważniejszym problemem – jak zmieścić meble w często niewielkim wnętrzu? Szczęśliwcy, posiadający sypialnie o dużej powierzchni, mają szerokie pole do popisu. Trudniej jest zaplanować wystrój małych pokoi. Duża szafa i okrojona ilość komód, a może mała szafa i wiele mniejszych mebli? Wszystko zależy kształtu Twojej sypialni. Bez względu na to, co postanowisz, meble dostępne w ofercie sklepu Kler dopasują się do Twoich potrzeb, pozwalając Ci urządzić wnętrze jednocześnie praktycznie i stylowo. 

Małe, prostokątne bądź kwadratowe pokoje

Mniejsze pomieszczenia to trudny orzech do zgryzienia. Czy warto decydować się na małą szafę? Niekoniecznie. Szafa, poza łóżkiem, jest głównym elementem sypialni. Decydując się na małą szafę, musisz liczyć się z poważnymi problemami z utrzymaniem porządku. Początkowo, wszystko w planach wygląda doskonale, jednak po czasie ubrań i rzeczy przybywa. 

Warto temu zapobiec. Poświęć jedną ścianę na szafę. Oczywiście, w mniejszych pomieszczeniach szafa 4-drzwiowa po prostu się nie zmieści. Jednakże średnia szafa dwudrzwiowa – już tak. Mebel ten pomoże Ci zapanować nad bałaganem. Współczesne szafy, nie służą tylko do przechowywania ubrań. Możesz schować w nich pościel, gry, pudełka, koce – po prostu wszystko. Zastanów się nad takim rozwiązaniem, gdyż może kryć ono wiele korzyści.

Jaką szafę wybrać do większej sypialni?

Jesteś szczęśliwcem, posiadającym dużą sypialnię? W takim razie nie ma dla Ciebie żadnych ograniczeń. W wypadku przestronnych pokoi, warto rozważyć zakup dwóch szaf. Jeżeli pozwala Ci na to budżet, dwa meble w podobnym stylu bądź takie same, dadzą Ci większą władzę na przestrzenią. Możesz dowolnie je rozmieścić, często zmieniać wystrój oraz praktycznie zaplanować układ w szafach. Tworzenie kompozycji z mebli to również świetna zabawa. Mniejsze szafki i komody, dużo lepiej prezentują się w sąsiedztwie małych bądź średnich szaf.

Jeżeli jednak styl Twojej sypialni narzuca Ci kupno dużej szafy, bądź po prostu podobają Ci się obszerne meble, postaw na coś oryginalnego. Szafa w dużym rozmiarze i tak będzie rzucać się w oczy. Możesz zatem zaszaleć i zdecydować się na ciekawe kolory. Doskonale sprawdzą się tutaj ciemnoniebieskie i czarne szafy.

Również białe szafy, będą pasować do dużych przestrzeni. Warto stworzyć kontrast pomiędzy meblami a kolorem ścian. Marzą Ci się ciemne ściany? W takim razie zdecyduj się na białe szafy. Zależność ta działa w obydwie strony. Chcesz mieć dużą szafę? Nie bój się eksperymentów i spraw, żeby była wyjątkowa.

Szafa do sypialni ma Ci się podobać!

Nieważne, jakie są wymogi danego stylu i jak wyglądają bieżące trendy. Szafa ma Ci się po prostu podobać. Często nieświadomie, kupujemy szafę, która spędzi z nami nawet paręnaście lat. Moda będzie się zmieniać, wystrój Twojej sypialni będzie ewoluować, a szafa pozostanie. Zdecyduj się na taką, która Cię zachwyci, jednocześnie jednak nie rezygnuj z funkcjonalności. 

Oceń