Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Twoje pierwsze biuro – zadbaj o stylową aranżację

Twoje pierwsze biuro – zadbaj o stylową aranżację

TNiedawno rozpocząłeś prowadzenie działalności gospodarczej i jesteś na etapie urządzania swojego nowego biura? W natłoku obowiązków warto jednak znaleźć czas na stylowe zaaranżowanie tego typu wnętrza. W końcu biuro będące siedzibą firmy jest po części jej wizytówką, a z pewnością każdemu przedsiębiorcy zależy na tym, by zrobić jak najlepsze wrażenie na swoich klientach. Przypominamy więc, co trzeba mieć na uwadze wybierając dekoracje do biura.

Wystrój biura, a profil działalności firmy

Zanim jednak przystąpisz do urządzania wnętrza, warto wstępnie określić ogólną koncepcję aranżacyjną. Najlepiej, aby współgrała ona z branżą, z którą jest związana Twoja firma. Jeżeli więc zajmujesz się projektowaniem wnętrz, architekturą krajobrazu, projektowaniem odzieży lub innymi dziedzinami, wymagającymi zmysłu estetycznego, wnętrze Twojego biura również powinno odzwierciedlać Twoje kreatywne zdolności. Sięgnij więc po nieszablonowe rozwiązania, takie jak np. kanapa z palet, czy też żyrandol zrobiony ze słoików, połączony z doniczką na kwiatki.

Tego typu styl nie sprawdzi się najlepiej w biurach, w których świadczy się usługi zupełnie niezwiązane z estetyką i kreatywnością. Przykładowo, biuro tłumacza przysięgłego, radcy prawnego, geodety, księgowego, czy też wielu innych, ściśle formalnych zwodów, powinno być urządzone w eleganckim i nowoczesnym stylu, pełnym ładu i harmonii. Regały i duże biurko z obrotowym fotelem to niezbędne elementy, jednak nie powinno w nim również zabraknąć sofy, na której można przyjmować interesantów. Pamiętaj również o umiejętnym dopasowaniu barw – najlepiej tych stonowanych. Delikatne, nierzucające się nadmiernie w oczy kolory są neutralne i doskonale odzwierciedlają powagę i profesjonalizm firmy. Czerń, biel, brąz, granat, odcienie szarości – po te kolory bez wahania można sięgnąć.

Przestrzeń

Przestrzeń to z pewnością synonim komfortu. Chodzi tutaj nie tylko o komfort klientów odwiedzających biuro, ale także osób, które na co dzień będą tam pracować. Niezależnie, jakim metrażem dysponujesz, nie powinieneś nadmiernie „zagracać” pomieszczenia. Postaraj się, by znalazły się tam tylko najpotrzebniejsze meble i sprzęty. Doskonałą ozdobą do biura okaże się także dywan – sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało przytulniej. Nie każdy jednak rodzaj tego dodatku sprawdzi się dobrze. Zrezygnuj z grubych, puszystych dywanów z długim włosiem, na rzecz cienkich tkanin. Pamiętaj także, by nie przesadzić z nadmiarem ozdób – w końcu to siedziba firmy, a nie prywatna przestrzeń we własnym domu lub mieszkaniu – postaw na otoczenie eleganckie, acz w miarę neutralne. Zadbaj również o wystrój ścian. Na jednej z nich warto umieścić dyplomy, certyfikaty, podziękowania, odznaczenia, które są potwierdzeniem prestiżu firmy lub umiejętności osoby świadczącej usługi. Będzie to doskonałą formą reklamy przedsiębiorstwa dla potencjalnych klientów, którzy po raz pierwszy odwiedzają biuro. Jeżeli jeszcze nie dysponujesz tego typu wyróżnieniami lub po prostu nie chcesz ich pokazywać, to pomyśl o stylowych obrazach czy grafikach w ramie, idealnych do biura. Najlepiej, aby kolorystycznie współgrały z wystrojem lub nienachalnie go ożywiły. Jakie więc obrazy wybrać? W przestrzeni biurowej doskonale sprawdzą się ozdobne mapy miasta, a także repliki malarstwa awangardowego. Pięknie będą się również prezentować pomysłowo zaaranżowane figury geometryczne, panoramy miast, a także obrazy szeroko pojętej natury – zwierząt, roślin, gór.

Ostatnio, dużą popularnością cieszą się także obrazy z inspirującymi cytatami, które do przestrzeni biurowej pasują jak ulał.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły i wskazówki okazały się pomoce. Jeżeli więc poszukujesz stylowych obrazów, które doskonale ożywią wnętrze i wniosą do niego wyjątkowy, oryginalny klimat, to zdecydowanie zajrzyj na:  https://www.decormint.com/pl/obrazy-w-ramie/do-biura i zapoznaj się z ofertą obrazów do biura.

Oceń