Together Magazyn » Styl życia » TOP GIFTS, czyli świąteczne prezenty, idealne dla nastolatków

TOP GIFTS, czyli świąteczne prezenty, idealne dla nastolatków

Autorzy: Lucyna Bagdziun, Katarzyna Łyszyk
1. Wspólny czas oparty na współtowarzyszeniu młodemu człowiekowi w rozwoju jego pasji i zainteresowań. Prezent „zróbmy coś razem” wpisuje się w kategorię „bezcenne upominki”. Pasja dzieci jest nie tylko ważna dla rodziców, ale także dla ich pociech. Aby mogły dalej się realizować, podaruj im coś, co pomoże w rozwijaniu ich umiejętności.

2. Pieniądze. Naprawdę lubimy je dostawać. Oczywiście wcześniej musisz sprawdzić rodzicu, czy wierzymy w Świętego Mikołaja.

3. Lanserskie gadżety. Nie oszukujmy się, aby wyrobić sobie odpowiednią pozycję w zespole klasowym i w grupie rówieśniczej, należy się czymś odróżniać. W wieku dojrzewania szczególnie ważne są marki… Przykre to, ale prawdziwe. Czapka i rękawiczki topowych firm odzieżowych czy dobry smart watch na pewno wywołają na naszej twarzy uśmiech oraz głośny okrzyk „Yeeeey!”. Każdy nastolatek ucieszy się też z gry komputerowej, słuchawek czy telefonu.

4. Może coś nietypowego, co zrobi duże wrażenie na ekipie znajomych? Projektor gwiazd – deluxe, personalizowana cyfrowa mapa podróży, a może głośnik bluetooth z przystawką i świetlnymi efektami?

5. Stylowe akcesoria damskie lub męskie będą szczególnie cenne, jeśli twoja pociecha uwielbia podążać za trendami. Zegarek, kolczyki lub bransoletka powinny sprawić jej przyjemność.

Z przymrużeniem oka… ŚWIATECZNA TYPOLOGIA RODZINNA

Autorzy: Katarzyna Łyszyk, Szymon Gliszczyński

1. Wszech wielbiciele Chrystusa. Bóg ponad wszystko. Zamiast pić z rodziną likiery przy cieście, oni wolą pić wodę święconą. Najlepszymi prezentami dla nich jest mirra, kadzidło i złoto.

2. Smakosze trunków wysokoprocentowych. Kolejna okazja do upicia się! Nie liczy się dla nich świąteczna atmosfera czy czas spędzony z rodziną. U nich wśród prezentów pod choinką już rano znajdzie się pijany wujek, który pojawił się tylko po to, by nie pić samotnie chociaż w święta.

3. „Idealna”, przykładna rodzinka. Na co dzień kłótnie, sprzeczki i masa sporów, lecz wraz ze zbliżającymi się świętami, wspólnie jadą na zakupy. Przy wigilijnym stole nie brak krzywych spojrzeń, jednak podczas kolacji nie usłyszy się choćby drobnej uszczypliwości. Wszystko po to, by nie wypaść źle przy ciotce, która i tak doskonale wyczuwa ich słabą grę aktorską.

4. Samotnicy. Święta spędzają w gronie najbliższych domowników. Nie przyjeżdża żadna daleka ciotka i dawno niewidziany wujaszek, który niegdyś odgrywał rolę Świętego Mikołaja. Nie czują świątecznej atmosfery, są zbyt leniwi, by gotować dwanaście różnych potraw. Trzy dni wcześniej zrobili porządne zakupy w pobliskim markecie. Niezbędne dla nich są pierogi, krokiety odgrzewane w mikrofali oraz barszcz czerwony z paczki. No i smacznego!

5. Politycy. Na pozór normalna rodzina, lecz skrywa w sobie tajemnicę. Składa się z osób bardzo zaangażowanych w politykę. Bez walki ekip rządzących, podatków i – przede wszystkim – bez podsumowania tegorocznych wyborów się nie obejdzie.

TOP 5 świątecznych hitów muzycznych

Autor: Szymon Gliszczyński

Hoł hoł hoł! Przychodzimy dzisiaj do Was z kolejnym Top 5 muzycznych hitów! Jest grudzień, wiec lecimy ze świąteczną, klimatyczną nutą!

1. Pierwszym oraz najbardziej znanym utworem jest „Last Christmas” zespołu Wham! Nie oszukujmy się, ta piosenka jest całkowitym klasykiem świąt i bez niej nie ma ani rusz. Teledysk do utworu pokazuje, jak wyglądają święta – wspólne jedzenie kolacji wigilijnej, otwieranie prezentów i zabawy w śniegu. Jeśli chcesz się wprowadzić w klimat Bożego Narodzenia, oddaj serce tej piosence, a ona nie odda go nikomu!

2. Często ludzie pytają się wzajemnie, co chcieliby na święta. Jedni odpowiadają, że nowy telefon, drudzy, że skarpetki, a trzeci – jeszcze coś innego. Natomiast ja zazwyczaj odpowiadam tytułem piosenki, która znalazła się na drugim miejscu. Pewnie się już domyślacie, o który utwór chodzi. Dokładnie! Chodzi o utwór piosenkarki Mariah Carey pt. „All I Want For Christmas Is You”! Piosenka zaczyna się spokojnie, lecz już po 50 sekundach zaczyna się wesoła i szybsza część utworu. Głos piosenkarki jest czysty, cały utwór jest nagrany niezwykle profesjonalnie, zachowując klimat świąt. Więc teraz, gdy ktoś zapyta się ciebie, czego chcesz na święta, odpowiedz – ciebie!

3. Osobiście sam zapomniałem o istnieniu tej piosenki! Zdziwiłem się przy pisaniu tej playlisty, ale po jej przesłuchaniu postanowiliśmy, że musi się ona tutaj pojawić! Trzecie miejsce zajęła Ariana Grande ze swoim kawałkiem „Santa Tell Me”. Po posłuchaniu utworu na serwisie Youtube, można zobaczyć, jak świetnie da się bawić przy nagrywaniu teledysku. Gładki głos Ariany idealnie wprowadza w całościowy nastrój świąt.

4. Jest taaaaaki dzieeeeń… Skończmy na chwilę z zagranicznymi utworami i zerknijmy na nasze rodzime podwórko. Czerwone Gitary śpiewają, że „Jest taki dzień”, gdy wszyscy zapominają o wszelkich kłótniach, dzielą się opłatkiem i składają wzajemnie życzenia.

5. „Lililililaaaj…” – po tym refrenie każdy wie, o który utwór chodzi. „Gdy Śliczna Panna” – kolęda jest naprawdę piękna, przynajmniej według nas, musiała się więc pojawić w tym zestawieniu. Zwrotki opowiadają o tym, co robi Maryja, matka Jezusa, a refren jest kołysanką śpiewaną przez rodzicielkę Jezusowi do snu.

Autorzy: Lucyna Bagdziun, Katarzyna Łyszyk

5/5 – (1 głosów)