Together Magazyn » Rodzic » Wózki spacerowe. Jaki wybrać na zimę
młoda mama z wózkiem

Wózki spacerowe. Jaki wybrać na zimę

Spacerówki to jedne z najpopularniejszych rodzajów wózków dla dzieci. Pozwalają na bardzo wygodne pokonywanie długich dystansów. Wózki przygotowane na wiosnę i lato niekoniecznie sprawdzą się jednak w sezonie jesiennym i zimowym. Zdecydowanie niższe temperatury powietrza czy ośnieżone trasy wymagają sięgnięcia po wyjątkowe konstrukcje. Najlepsze spacerówki zimowe powinny zapewnić maluchowi komfort termiczny i świetnie radzić sobie z warunkami zimowymi.

Przestronne i funkcjonalne siedzisko

Jednym z najważniejszych elementów każdej spacerówki jest wygodne siedzisko. To właśnie w nim maluch spędza najwięcej czasu. Powinien mieć zapewnioną swobodę ruchów i wysoką wygodę. Zwłaszcza w spacerówkach na zimę najlepiej sięgać po rozwiązania wyposażone w długie i szerokie siedziska. Dzieci w tym okresie są ubrane w grubszą odzież, a zatem zajmują więcej miejsca na wózku.

Świetnym dodatkiem w wózkach jest także pokrowiec na nóżki. Swego rodzaju śpiwór pozwala najmłodszym bezpiecznie schronić swoje stopy i uniknąć wychłodzenia. Najlepsze spacerówki na zimę posiadają także zabudowane boki. Maluch dzięki temu jest jeszcze lepiej chroniony przed zimnem. Rodzice szukający najlepszych propozycji powinni rozważyć wózki Cybex. Z wielu dostępnych modeli łatwo wybrać wyjątkowe rozwiązania bezpośrednio pod sezon zimowy. Świetnie wykonane spacerówki z oferty producenta ułatwią zimowe wyjścia i uczynią je bardziej komfortowym.

Odpowiednie koła to podstawa

W sezonie zimowym spacerówka nie tylko musi radzić sobie z przeszkodami architektonicznymi, ale również zalegającym na chodnikach śniegiem. Wybierając wózek, należy skoncentrować się na kołach, które pozwalają uzyskać większy komfort spacerów. 

Najlepiej sprawdzą się konstrukcje wyposażone w 3 lub 4 dużych rozmiarów koła. Pompowane lub żelowe opony z odpowiednim bieżnikiem to dodatkowy plus i pewność, że wózek poradzi sobie z każdymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kół nawet kilkunastu centymetrowa warstwa śniegu nie będzie stanowiła problemu.

Lekka konstrukcja

Wybierając spacerówkę na zimę, nie można zapominać o własnym komforcie. Niska waga całej konstrukcji sprawia, że można łatwiej manewrować wózkiem i spacer nie będzie wywoływał dużego zmęczenia. Najlepiej poszukać wózków wyposażonych w aluminiowe stelaże. Materiał ten wyróżnia się lekkością, a także gwarantuje wysoką stabilność. Wózki oparte na aluminiowych konstrukcjach sprawdzają się najlepiej w swoim zadaniu i gwarantują możliwość wygodnego korzystania z nich.

Oceń