Together Magazyn » Aktualności » Telefon idealny dla nowoczesnego mieszczucha – Samsung Galaxy A5

Telefon idealny dla nowoczesnego mieszczucha – Samsung Galaxy A5

Smartfon funkcjonalny, przystosowany do wymagań mieszkańców dużych miast? Właśnie taki jest nowy Galaxy A5.

Potrzeby mieszkańców miast


Bez wątpienia są one specyficzne i zupełnie inne od tych, które przejawiają osoby żyjące na wsi lub w małych miasteczkach. Duża gęstość zaludnienia, ogromna dostępność wszelakich usług, rozbudowane ciągi komunikacyjne, wzmożony ruch drogowy – wszystko to sprawia, że metropolie, nawet na gruncie polskim, niejednokrotnie określa się mianem „miejskich dżungli”. Podobnie jak w tej prawdziwej, tak i w miejskiej, rządzą pewne prawa i zwyczaje, których przestrzeganie jest mniej lub bardziej powszechne.


Jeżeli planujesz przeprowadzić się do dużego miasta lub taką zmianę masz właśnie za sobą, z pewnością możesz przeżyć niemały szok. W niewielkich skupiskach ludzi życie jest spokojniejsze. Nie doświadcza się takiej presji czasu (zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym), sąsiedzi nie są względem siebie anonimowi, a społeczność wydaje się być bardziej zintegrowana.


Z tych, a także wielu innych powodów, wynikają potrzeby i oczekiwania mieszkańców dużych miast. Codziennym wyzwaniem jest pokonywanie korków – do pracy lub szkoły trzeba przecież dotrzeć na czas. Znacznie trudniej znaleźć cichy zakątek na łonie natury, dlatego też miejskie parki czy lasy cieszą się niesamowitym zainteresowaniem. I właśnie z chęci ucieczki z dużego miasta wiele osób wybiera życie spokojniejsze np. na wspomnianej wsi.


Codzienność w dużym mieście to jednak nie tylko smog i tłok, lecz również wiele korzyści. Wystarczy wspomnieć chociażby komunikację miejską, liczne ścieżki rowerowe czy ciekawe wydarzenia. Wszystko ma zatem swoje plusy i minusy, a choć życie w dużym mieście jest specyficzne i wymagające, w przystosowaniu do niego na pewno każdemu może pomóc tak nowoczesne urządzenie jak 
Samsung Galaxy A5.


Nie gub się w miejskiej dżungli – Samsung Galaxy A5


Rozbudowana sieć drogowa, liczne szlaki komunikacyjne, ogromne ronda i skrzyżowania, mnogość dzielnic, wieżowce – wszystko to sprawia, że w dużym mieście naprawdę łatwo się zgubić. Podróżowanie po nim może być problematyczne, szczególnie po niedawnej przeprowadzce, bo nawet ci, którzy od urodzenia mieszkają w danym mieście, często nie znają topografii całej metropolii.


W czasie podróżowania własnym autem warto korzystać z bezpłatnych aplikacji oferujących nawigację GPS. W ten sposób poznasz najszybszą i najprostszą trasę do celu. Ale w przypadku jazdy w dużym mieście nie to jest najważniejsze. Znacznie praktyczniejsza funkcja to monitorowania natężenia ruchu w czasie rzeczywistym, dzięki której aplikacja na bieżąco przekazuje informacje dotyczące korków bądź wypadków. Jeżeli na danym odcinku jazda znacznie straci na płynności, program automatycznie sprawdzi alternatywne czasy dojazdu i w razie potrzeby samodzielnie zaproponuje trasę korzystniejszą w danym momencie.


Jeżeli poruszasz się komunikacją miejską, aplikacje mobilne również są bardzo pomocne. 
Dzięki nim możesz na ekranie funkcjonalnego Samsunga Galaxy A5 sprawdzić propozycje dojazdu z danej lokalizacji pod wskazany adres. Program bierze pod uwagę aktualny rozkład jazdy oraz czas przejścia między przystankami i węzłami komunikacyjnymi. Możesz ustawić ponadto planowaną godzinę wyjazdu lub dotarcia na miejsce.


Samsung Galaxy A5 to smartfon dla wszystkich mieszkańców dużych miast. Znakomicie sprawdza się w miejskiej dżungli i ułatwia sprawne funkcjonowanie. Dodatkowym atutem jest bardzo szybki Internet w standardzie LTE, który pozwala na natychmiastowe sprawdzenie wszystkich istotnych informacji.

Oceń