Together Magazyn » Aktualności » Chcesz mieć budżet domowy pod kontrolą? Pomyśl o rodzinnym abonamencie telefonicznym

Chcesz mieć budżet domowy pod kontrolą? Pomyśl o rodzinnym abonamencie telefonicznym

Rodzinny abonament telefoniczny to opcja stworzona głównie z myślą o tych rodzinach, w których wszystkie rachunki płaci jedna osoba. Abonamenty te są znacznie korzystniejsze niż indywidualne ze względu na skalę – im więcej kart sim znajdzie się w ofercie, tym lepszej propozycji możemy się spodziewać.

Czym właściwie jest abonament rodzinny?

Abonamentem rodzinnym operatorzy nazywają oferty dotyczące kilku kart SIM. W większości przypadków abonament obejmuje trzy numery, za które płaci się za jednym razem. Prawie wszystkie oferty rodzinne mają nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci. Posiadacze numerów otrzymują też do wykorzystania wspólny pakiet danych internetowych, zazwyczaj o dość znacznej wielkości – około 5 lub 6 GB. Rachunki, w przeliczeniu na jednego użytkownika, okazują się być nawet o 1/4 niższe niż w przypadku umów indywidualnych, a co więcej – abonament rodzinny pozwala płatnikowi rachunków całkowicie kontrolować sytuację.

Telefon na abonament – kliknij i dowiedz się więcej w serwisie Play.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Najważniejszymi kryteriami przy wyborze abonamentu rodzinnego są  cena i długość trwania umowy. Skorzystanie abonamentu rodzinnego oznacza zazwyczaj związanie się z operatorem na okres 20 – 24 miesięcy, oferty rodzinne na okres krótszy są rzadko spotykane. Ponieważ większość abonamentów rodzinnych oferuje nielimitowane połączenia i sms-y, operatorzy konkurują głównie ceną. Oferty mogą różnić się jeszcze wielkością pakietu internetowego, czy jakością telefonu dodawanego do zawieranej umowy. Część operatorów w ramach abonamentu rodzinnego oferuje same karty sim, bez telefonów. Tej kategorii warto przyjrzeć się szczególnie uważnie, są to przeważnie propozycje najbardziej opłacalne dla klienta.

Duże ułatwienie

Jeden rachunek zamiast trzech znacznie ułatwia planowanie budżetu domowego. W abonamencie rodzinnym wykonujemy co miesiąc jeden przelew, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że czegoś nie dopełnimy lub że przeoczymy jakąś nieścisłość na rachunku, jest zdecydowanie mniejsze. Ponadto znacznie ułatwia to korzystanie z wszelkich promocji przygotowanych dla nas przez operatora – w przypadku pojawienia się interesującej usługi możemy za jednym razem zastosować ją do wszystkich znajdujących się w pakiecie numerów.

Dodatki do abonamentów rodzinnych

Abonament rodzinny bywa łączony z dodatkowymi usługami, takimi jak telewizja czy ubezpieczenie zdrowotne. Choć każdy taki dodatek podniesie wysokość miesięcznej opłaty, cena całego pakietu będzie znacznie korzystniejsza niż gdybyśmy mieli za poszczególne usługi płacić osobno.

Przyszłość

Rodzinny abonament to opcja niezwykle opłacalna dla klientów, można więc spodziewać się, że jej popularność będzie w najbliższej przyszłości szybko rosła. Można też oczekiwać coraz korzystniejszych ofert, zarówno jeśli chodzi o samą telefonię z internetem, jak i konsolidację z innymi usługami. Abonamenty rodzinne w najbliższej przyszłości będą też coraz częściej obejmowały nielimitowany internet LTE oferując za to cenę znacznie lepszą niż umowy indywidualne.

Oceń