Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Koniec z bałaganem w warsztacie!

Koniec z bałaganem w warsztacie!

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni mają niestety problemy z utrzymaniem porządku nie tylko w domu, lecz także w swoim królestwie, czyli w garażu lub warsztacie. Porozrzucane narzędzia wydłużają tylko czas pracy, dlatego warto rozsądnie podejść do tematu i solidnie wyposażyć takie miejsca w regały i szafy by niezbędne narzędzia zawsze były pod ręką.

Logiczne podejście do tematu

Każdy mężczyzna który zaczyna dostrzegać problem w postaci  bałaganu w warsztacie zazwyczaj dorasta też do tego by go posprzątać. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie, trzeba jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego powstaje? Winowajcą jest nieprawidłowe wyposażenie, brak specjalny szaf i regałów które pomieściłyby cenne sprzęty. Mając w zamiarze zakup takiego wyposażenia najpierw warto pomierzyć pomieszczenie, by dopasować półki do metrażu. Z racji, iż na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju mebli do przechowywania nawet najbardziej wybredny majsterkowicz na pewno znajdzie wyposażenie które spełni jego oczekiwania. W domowych warsztatach idealnie sprawdzą się proste regały magazynowe które można znaleźć na http://www.fami.com.pl/katalog/regaly-metalowe/, które pozwolą na uporządkowanie wszystkich rzeczy.

Jak wybrać wyposażenie warsztatu?

Na pewno nie warto kusić się o samodzielne wykonanie mebli, bo nie będą one trwałe. Nie należy też kupować regałów drewnianych ze względu na bezpieczeństwo, bo taki materiał jest łatwopalny. Strzałem w dziesiątkę będzie zakup solidnych regałów stalowych, które posłużą wiele lat. Oczywiście pod uwagę koniecznie trzeba wziąć wielkość półek, ich nośność, zwłaszcza jeśli mają służyć do magazynowania ciężkich przedmiotów, jakość materiałów użytych do produkcji, a także to czy regały posiadają wymagane certyfikaty i atesty. Większość regałów magazynowych ma budowę modułową co stanowi ich dużą zaletę gdyż w dowolny sposób można je łączyć ze sobą, zyskując dodatkową przestrzeń. W przypadku problemów z doborem zawsze można poprosić o pomoc fachowca, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Zalety regałów metalowych

Największą zaletą takiego wyposażenia na pewno będzie funkcjonalność, możliwość dowolnego ustawienia, a także lekkość konstrukcji. Przy zakupie warto jednak dopytać czy wybrany regał musi być przytwierdzony do ściany czy też można go swobodnie ustawić w każdym miejscu warsztatu. Takich informacji powinien udzielić każdy sprzedawca i producent. Kolejnym czynnikiem który przemawia na korzyść regałów magazynowych jest ich cena. Wbrew pozorom nie są drogie, więc nie opłaca wykonywać ich samodzielnie. By opanować bałagan nie tylko w narzędziarzach, lecz także w drobnym asortymencie typu śruby, gwoździe czy nakrętki warto od razu kupić specjalne kontenery i skrzynki które gabarytowo pasują do standardowych regałów. Dzięki nim na pewno szybko uda się odnaleźć potrzebne rzeczy. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup specjalnych metalowych szaf, które sprawdza się zarówno w domowym warsztacie czy garażu, jak i dużych halach magazynowych.

Oceń