Together Magazyn » Aktualności » Szukasz materaca w Gdyni? Sprawdź jaki będzie najlepszy.
szukasz-materaca-w-gdyni-sprawdz-jaki-bedzie-najlepszy

Szukasz materaca w Gdyni? Sprawdź jaki będzie najlepszy.

Sprężynowy, piankowy, a może hybrydowy? Sprawdź, jaki rodzaj materaca znajdziesz w Gdyni i który z nich będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Materace sprężynowe

To idealne materace dla osób, które szukają wytrzymałego materaca. Materace sprężynowe dzielą się na:

 • Bonellowe – to bardzo stare typy materacy sprężynowych, które są już bardzo rzadko wybierane.
  Mają one wprawdzie atrakcyjną cenę, ale są najmniej wytrzymałe ze wszystkich materacy sprężynowych i najmniej wygodne. Zdarza się, że z upływem lat zmieniają swoją formę i się odkształcają.
 • Kieszeniowe – te materace sprężynowe są zdecydowanie bardziej komfortowe, bo wszystkie sprężyny są w nich zamknięte w kieszeniach. Dzięki temu takie materace są bardzo wytrzymałe i komfortowe w użytkowaniu. Materace kieszeniowe są polecane zwłaszcza parom, bo wzajemne ruchy partnerów nie są na nich odczuwalne.
 • Multipocket – to odmiana materacy kieszeniowych, jednak kieszenie w tym typie materacy są węższe. Dzięki temu sprężyn w materacu jest więcej, co zwiększa jeszcze bardziej jego stabilność oraz wytrzymałość. Takie materace znajdziesz między innymi na Materacegdynia.eu.
materace-specjalne-hybrydowe-oraz-naturalne
Materace specjalne – hybrydowe oraz naturalne

Materace piankowe

Wśród tego typu materacy możesz znaleźć:

 • Materace poliuretanowe – to najprostsze rodzaje materacy i najbardziej atrakcyjne cenowo.
  Są one wytrzymałe i komfortowe, mogą jednak za słabo podpierać mięśnie u osób z problemami z kręgosłupem.
 • Materace wysokoelastyczne – to bardzo komfortowe materace, które dopasowują się do krzywizn kręgosłupa pod wpływem ucisku Twojego ciała. Dzięki temu podpierają równomiernie każdy jego odcinek. Takie materace są polecane wszystkim osobom, którą chcą zadbać o zdrowie kręgosłupa i jego profilaktykę.
 • Materace termoelastyczne – takie materace dopasowują się do kręgosłupa pod wpływem nacisku ciała oraz jego temperatury. Dzięki temu idealnie przylegają do niego na wszystkich odcinkach.
  To najlepsze typy materacy dla osób z problemami z kręgosłupem, osób starszych oraz sportowców, którym zależy na szybkiej i skutecznej regeneracji mięśni podczas snu.

Materace specjalne – hybrydowe oraz naturalne

Materace hybrydowe to najbardziej zaawansowane typy materacy. Trzeba dodać też, że najdroższe.
Taki materac składa się bowiem tak naprawdę z dwóch materacy – sprężynowego, który stanowi bazę materaca oraz piankowego, który znajduje się na jego górze. Ta warstwa zazwyczaj jest wykonana z pianki termoelastycznej. Taki materac łączy więc najlepsze zalety obu typów materacy: jest bardzo wytrzymały,
nie przenosi drgań, jest stabilny, a przy tym idealnie podpiera kręgosłup oraz relaksuje mięśnie w trakcie snu. Taki typ materaca znajdziesz między innymi na Materaceczestochowa.eu.

Materace naturalne to nietypowa kategoria materacy wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak kokos czy bambus. Rzadko cały materac jest stworzony całkowicie z tych materiałów, zazwyczaj zawiera po prostu ich domieszkę. Jakie zalety ma dodatek naturalnych materiałów w materacach? Włókna, takie jak bambus zwiększają naturalną twardość materaca, a do jego właściwości antybakteryjne. W materacu z ich dodatkiem wolniej będą się więc rozwijały bakterie, roztocza czy pleśń. Dzięki temu taki materac posłuży Ci na długie lata. Ryzyko rozwoju podrażnień czy alergii jest w jego przypadku też mniejsze.

Oceń