Niełatwo dziś zamanifestować własny i odrębny styl. Otaczają nas bowiem półki i wieszaki uginające się pod zunifikowaną lub wykonaną niedbale odzieżą z poślednich materiałów. 

Jeśli zaś jest z tym kłopot na co dzień, to o podwójnym problemie mogą mówić kobiety w ciąży, do niedawna jeszcze pogodzone z faktem, że za cenę tak upragnionej w tym stanie wygody będą musiały na kilka miesięcy zrezygnować z indywidualnego stylu, szyku i elegancji. A przecież wiele z nich jest aktywnych zawodowo i towarzysko. Wszystkie natomiast bez wyjątku starają się w tym wyjątkowym czasie zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie – otoczyć się rzeczami wyprodukowanymi z naturalnych tworzyw, unikać przetworzonej żywności, żyć zdrowo i to w dwójnasób. 

Co wyjątkowego, naturalnego i luksusowego można im zaproponować w temacie mody?

Wyjątkowe

Obserwując ciążową modę, można odnieść wrażenie, że w stanie błogosławionym ma się do wyboru dwa, wykluczające się, wyjścia – można albo wyglądać ładnie, albo czuć się wygodnie. Danica łamie te schematy! Absolutnie nie wahając się użyć tego słowa – ekskluzywna – odzież jest zaprojektowana w taki sposób, że pasuje na każdą sylwetkę – zwłaszcza ciążową. Czy nie jest tak, że kobieta w tym czasie czuje się wyjątkowo i ekskluzywnie już z samego powodu bycia w ciąży? Dlaczego nie ma wówczas wyglądać dokładnie tak pięknie, jak to odczuwa? Na metce ubrań z kolekcji Danica Maternity znajdzie zaś dokładny skład tkaniny i numer danej sztuki, bo produkcja jest limitowana, dokładnie po to, by kobiety poczuły się niepowtarzalnie.

Processed with VSCO with kp5 preset

Naturalne

Naturalnie najbardziej przyjazny dla kobiecej skóry jest jedwab, który dzięki swojej delikatności i przewiewności może być przyjacielem szczególnie w upalne dni. Warto pamiętać, że kobieta w ciąży ma podwyższoną temperaturę ciała i jest jej cieplej niż wszystkim wokół nawet okutanym w swetry. 

Jedwab praktycznie od wieków znajduje się w czołówce najbardziej luksusowych materiałów. Jego kolebką są Chiny, które przez ponad dwa tysiące lat zazdrośnie strzegły tajemnicy produkcji. Naturalny jedwab pozyskuje się z kokona jedwabnika dębowego lub jedwabnika morwowego. Tkanina powstała z tego włókna charakteryzuje się tym, że jest bardzo cienka, gładka, lekka i miła w dotyku. Ubrania damskie z jedwabiu mają jeszcze jedną, bardzo ważną, zaletę. Są idealne dla osób borykających się suchą skórą i AZS.

Miła i przyjazna dla ciała jest też oczywiście wełna pozyskiwana od lam, kóz, królików czy wielbłądów. Najpopularniejszym „producentem” tego dobra jest oczywiście owca. Z owiec rasy merynos pozyskuje się jeden z najlepszych gatunków wełny, z kolei włókna z runa kóz kaszmirskich służą do produkcji kaszmiru.

Luksusowe

Najbardziej luksusową propozycją, oprócz eleganckich bluzek, sukien i sukienek, jest dla kobiet w ciąży jedwabne kimono. Wygląda bardzo elegancko, a stanowi przy tym najwygodniejszą z możliwych opcji. Dla kobiet w ciąży, których wymiary w ciągu dziewięciu miesięcy potrafią się zmienić kilka razy, to prawdziwe modowe must-have. W ciągu kilku miesięcy oczekiwania na przyjście na świat dziecka nie omijają ich przecież żadne okazje prywatne czy związane z pracą.

Błogosławiony stan zasługuje na szczególną oprawę i Danica Fashion wie, jak wyjść naprzeciw tej potrzebie. Wybór jest duży, choć bardzo prosty. Spędź te niepowtarzalne kilka miesięcy, czując się i wyglądając wyjątkowo, naturalnie i luksusowo.

Bardzo istotnym elementem ubioru mogą być eleganckie buty, stawiające kropkę nad “i” każdej, nawet minimalistycznej stylizacji.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany