Together Magazyn » Aktualności » Suchy czy mokry kaszel u dziecka? Jak sobie poradzić?

Suchy czy mokry kaszel u dziecka? Jak sobie poradzić?

Przesilenie wiosenne to czas przeziębień. Szczególnie łatwym celem dla wszelkich wirusów są dzieci, których organizmy są delikatne i nieprzyzwyczajone do walki z wirusami. Co zrobić, gdy dziecko już się zarazi i boryka się z suchym kaszlem? Jak przetrwać ten trudny czas i szybko pomóc maluchowi? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

Po pierwsze: dobra diagnoza

Żeby jakikolwiek syrop na kaszel dla dzieci miał szansę zadziałać na Twoje dziecko, musisz najpierw udać się z nim do lekarza, by stwierdzić, z jakiego rodzaju infekcją i kaszlem (suchym czy mokrym) macie do czynienia. Jeżeli bowiem kupisz syrop na kaszel mokry, a dziecko boryka się z kaszlem suchym, to możesz być więcej niż pewna, że nie pomożesz mu. Bardzo ważna, jeżeli chodzi o leczenie kaszlu, jest odpowiednia diagnoza. Bez niej, nie ma co podawać maluchowi żadnych środków, ponieważ możesz tylko bardziej zaszkodzić niż pomóc. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się, odwiedzając stronę Kaszel suchy u dzieci – Kaszel suchy – CoNaKaszel.pl.

Po drugie: wybór syropu

Z tym jest największy problem. Jeżeli pójdzie do lekarza, to oczywiście problem niejako rozwiązuje się sam, ponieważ to on przepisuje odpowiedni środek. Co jednak gdy chcesz samodzielnie zaopatrzyć się w syrop, który zwalcza suchy kaszel u dziecka? W aptece jest całe mnóstwo środków bez recepty, więc czym kierować się podczas wyboru? Na pewno nie ceną. Jest to najgorsze kryterium ze wszystkich możliwych. Nigdy nie oszczędzaj na zdrowiu dziecka, ponieważ jednorazowo zaoszczędzone pieniądze mogą być powodem tego, że maluch otrzyma gorszy środek i będzie leczyć się dłużej. Nie kieruj się również smakiem, ale pomyśl o nim podczas zakupów. Tak naprawdę jedynym kryterium, które przyjmiesz, powinno być kryterium skuteczności. Popytaj znajomych i sprawdź, który syrop pomaga ich dzieciom. Pamiętaj, że poczta pantoflowa jest najlepszym sposobem na reklamę. Więcej na ten temat możesz poczytać, odwiedzając stronę Syrop na kaszel – Kaszel Mokry – CoNaKaszel.pl. Znajdziesz tam wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby skutecznie ulżyć Twojemu dziecku w kaszlu mokrym oraz suchym.

Po trzecie: dieta

Suchy kaszel u dziecka to wyniki infekcji wirusowej, ale co zrobić, by maluch szybko doszedł do siebie? Oczywiście najważniejszy jest syrop na kaszel dla dzieci, ale również ważny jest tryb życia oraz dieta, która ma Twój maluszek. Zadbaj o to, by była ona bogata we wszelkiego rodzaju witaminy pochodzące owoców i warzyw. Nie przesadzaj ze słodyczami i zachęcaj dziecko do aktywności fizycznej. Zdrowy organizm to wysportowany organizm. wszelkiego rodzaju badania udowadniają, że ludzie aktywni fizycznie dużo rzadziej zapadają na wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe. Jeżeli od małego wpoisz dziecku dbałość o tężyznę fizyczną oraz zasady zdrowego odżywiania z pewnością będzie ono zdrowym i pełnym szczęścia dorosłym człowiekiem. 

Zaufaj specjalistom

Zdajemy sobie sprawę, że wiele matek myśli, że wie najlepiej, co potrzebne jest ich dziecku, ale nie bądź jedną z nich. Jeżeli dziecko zachoruje, udaj się z nim do lekarza i nie próbuj go leczyć na własną rękę. W najlepszym wypadku takie podejście okaże się nieskuteczne, zaś w najgorszym może prowadzić do powikłań oraz wszelkiego rodzaju reakcji alergicznych na źle dobrane środki lecznicze. Pamiętaj, że może to być bardzo niebezpieczne dla życia Twojego dziecka. Nie ryzykuj, ponieważ zbyt dużo leży na szali. Najlepiej, jeśli od razu po pojawieniu się pierwszych objaw przeziębienia udacie się do lekarza rodzinnego, który szybko określi, czy to tylko przeziębienie, czy już grypa. Dobierze też środki odpowiednie do skali problemu oraz indywidualnych predyspozycji Twojego dziecka.

Ulżyj swojemu dziecku

Jeżeli więc Twoje dziecko boryka się z problemem suchego kaszlu, koniecznie udaj się z nim do lekarza oraz zastosuj się do naszych rad. Jeżeli będzie postępować, tak jak Ci radzimy, czyli otrzymasz profesjonalną diagnozę, zastosujesz odpowiednie środki oraz zmienić dietę swojego dziecka, to sukces jest gwarantowany. Pamiętaj, że celem nie jest tylko wyleczenie dziecka, ale też poprawa jego odporności tak, by nie chorowało tak często. Im wcześniej  “zahartujesz” organizm dziecka, tym lepiej dla niego. Infekcje będą trzymały się od niego z daleka, a Ty będziesz mieć spokój. Przekonaj się, jakie proste jest Leczenie kaszlu u dzieci – Kaszel u dziecka – CoNaKaszel.pl.

Oceń