Together Magazyn » Aktualności » Stwórz wielkanocne dekoracje – bezpłatne warsztaty kreatywne

Stwórz wielkanocne dekoracje – bezpłatne warsztaty kreatywne

Barwne pisanki, zajączki i kurczaczki – między innymi takie wielkanocne ozdoby będą mogli stworzyć mali artyści podczas trzeciego w tym roku kreatywnego spotkania w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. W najbliższy weekend dzieci wraz z rodzicami poznają także tradycyjne wzory pisanek z różnych regionów Polski. Wstęp wolny!

Święta Wielkiej Nocy już wkrótce, dlatego najwyższy czas przygotować barwne dekoracje. Okazją do ich stworzenia będą trzecie w tym roku rodzinne warsztaty plastyczne, które odbędą się w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan już w najbliższy weekend 5 i 6 marca.

Przy specjalnych stanowiskach maluchy wraz z rodzicami wyczarują kolorowe pisanki, wielkanocne zajączki czy kurczaczki. W ruch pójdą ozdobny papier i bibuła, styropianowe jajka do dekorowania, kolorowe wstążki, włóczki i dratwy, błyszczące cekiny, a także naturalne gałązki.

Spotkanie będzie także okazją, aby poznać tradycyjne wzory pisanek z różnych regionów Polski. Podczas warsztatów uczestnicy poznają między innymi różnice między pisankami, kraszankami, drapankami, a także dowiedzą się, czym różnią się od siebie naklejanki i nalepianki. Maluchy poznają również techniki tworzenia tych tradycyjnych dekoracji.

Rodzinne warsztaty kreatywne odbędą się w weekend 5 i 6 marca w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają do godziny 16.00. Udział w zabawie jest bezpłatny, a materiały zapewnia organizator.

Oceń