Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Stołki barowe, oświetlenie, dekoracje – czyli wszystko to, co poprawi wygląd Twojej wyspy kuchennej
bar

Stołki barowe, oświetlenie, dekoracje – czyli wszystko to, co poprawi wygląd Twojej wyspy kuchennej

Wyspy kuchenne są popularne w kuchniach na całym świecie, również w Polsce. W zasadzie każdy, kto ma tylko możliwość, decyduje się na taką aranżację kuchni. Nic dziwnego, kuchenna wyspa to idealne miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Jednak aby była w pełni funkcjonalna i reprezentacyjna, należy pamiętać o kilku ważnych dodatkach, a mianowicie: zakupie wygodnych krzesłach barowych, doborze odpowiedniego oświetlenia oraz ustawieniu miłych dla oka dekoracji.

Stołki i krzesła barowe do wyspy kuchennej

Blat wyspy kuchennej jest zazwyczaj wyżej położony, niż pozostałe blaty w kuchni oraz blaty stołowe. Dlatego, aby zapewnić sobie komfort użytkowania takiego mebla, warto dokupić kilka podwyższonych stołków lub krzeseł. Ich ilość uzależniona jest oczywiście od wielkości wyspy oraz osób z niej korzystających. Co ciekawe, wyspą kuchenną potocznie nazywa się także blat oddzielający kuchnię od jadalni lub salonu. Do takiej wersji wyspy również pasują stołki barowe.

Jeśli zastanawiasz się, w którym sklepie znajdziesz największy wybór tego typu krzeseł, to koniecznie sprawdź ofertę salonu meblowego DKwadrat, którego oferta dostępna jest pod adresem internetowym: https://dkwadrat.pl/pl/menu/meble/stolki/stolki-barowe-1721.html. Asortyment sprzedawcy obejmuje wszystkie rodzaje podwyższanych krzeseł, w tym:

  • krzesła barowe z oparciem,
  • stołki barowe drewniane,
  • stołki barowe z tworzywa sztucznego,
  • stołki barowe tapicerowane,
  • stołki barowe z metalowymi nogami,
  • stołki barowe z podparciem na nogi,
  • stołki barowe z regulowaną wysokością siedziska.

Jak widać, katalog produktów jest nadzwyczaj bogaty. Z powodzeniem znajdziemy tutaj hokery pasujące do kuchni urządzonych w różnych stylach, np. nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym, loftowym, glamour, retro, prowansalskim, tradycyjnym. Sprzedawca postarał się, aby klient miał szeroki wybór kolorów krzeseł. W opcji są zatem stołki barowe w odcieniach drewna i czerni, transparentne, białe, szare, czerwone, pomarańczowe, żółte, różowe.

Oświetlenie nad wyspę kuchenną

Do wykonywania różnych czynności w kuchni potrzebne jest właściwie dobrane oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie jednej lub kilku lamp nad blatem. Załoga sklepu DKwadrat.pl przygotowała imponujący zbiór lamp, które rewelacyjnie sprawdzą się nad wyspą kuchenną.

Do wyboru są lampy szklane, drewniane, metalowe. Kabel każdej lampy wiszącej można bez najmniejszego problemu dopasować do naszych potrzeb. Jeśli lampę zawiesimy wysoko, będzie ona oświetlała resztę pomieszczenia. Z kolei lampy, które wiszą nad samym blatem, wprowadzają w pomieszczeniu intymny klimat.

Dekoracje na kuchenne blaty

Na ostateczny efekt każdej aranżacji decydujący wpływ zawsze mają zastosowane dekoracje. Na wyspie kuchennej swoje miejsce może mieć elegancki wazon lub doniczka z kwiatkiem (np. storczykiem) lub ziołami (np. miętą, bazylią). Mile widziany jest także zestaw do picia, składający się z tacy, dzbanka i kilku szklanek.

Fajnie prezentują się także wszelkiego rodzaju kosze na warzywa i owoce. Są praktyczne i stylowe. W ofercie DKwadrat.pl dostępne są kosze metalowe w kolorach czarnym, złotym lub srebrnym, w tym kosze z piękną ażurową konstrukcją, która umożliwia wentylację owoców.

Oceń