Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Rachunkowość online czy biuro księgowe? Co lepiej sprawdzi się w małej firmie?
Obraz-

Rachunkowość online czy biuro księgowe? Co lepiej sprawdzi się w małej firmie?

Księgowość, kadry i płace to skomplikowane i czasochłonne zagadnienia. Właściciele firm mają już i tak wystarczająco dużo na głowie — płacenie podatków i śledzenie przychodów — nie mówiąc już o odpowiedzi na kluczowe pytania w dobie koronawirusa, takie jak: Czy firma jest dalej opłacalna? Dlaczego tak lub dlaczego nie? Czy można umorzyć jakieś płatności? Jak starać się o pomoc od Państwa? Czy zainwestować w nowy sprzęt w okresie kryzysu? Czy szukać finansowania? Gdzie można ciąć wydatki? Czy odpowiedni członkowie zespołu mogą uzyskać dostęp do wszystkich naszych zadań w trybie on-line, jeśli muszą pracować z domu? Jak pogodzić to z kosztami firmy? Na te i inne pytania może pomóc Ci odpowiedzieć biuro rachunkowe w Gdańsku.

Księgowość, kadry i płace on-line, czy biuro rachunkowe w Gdańsku?

Usługi księgowe on-line dla małych firm mogą w ciągu kilku sekund dostarczyć Ci informacji, które pomogą odpowiedzieć na te pytania, na podstawie wprowadzonych danych. Po wypełnieniu pól w aplikacji lub witrynie informacjami o swoich kontach finansowych, Twoich klientach i dostawcach, produktach, usługach i kosztach witryna czy aplikacja może wykorzystać te dane do tworzenia raportów i spostrzeżeń. Jednak udostępniasz dość wrażliwe dane, wrzucając je bezpośrednio w internet — haker może je wykraść. Nigdy nie wiesz tak naprawdę, komu i gdzie te dane udostępniasz. Jednak jeśli masz zaufanie do platformy on-line, narzędzia błyskawicznego analizowania i dostosowywane pod Twoje dane raporty pomagają śledzić najdrobniejsze szczegóły i przeglądać ogólne informacje o wynikach Twojej firmy, a aplikacje na Androida i iOS zapewniają dostęp do Twoich finansów z urządzeń mobilnych.

Księgowość dla małej firmy – co wybrać?

W zależności od tego, jak długo działa Twoja firma, rozpoczęcie pracy z księgowością on-line małej firmy może zająć od pięciu minut do kilku godzin po założeniu konta. Inaczej będzie w przypadku biura księgowego, do którego chcesz przenieść swoją księgowość. Zajmie to trochę więcej czasu, jednak wszystko będzie zrobione bezpieczniej niż przez Internet. Aplikacje on-line dla małych firm pobierają miesięczne opłaty subskrypcyjne i zwykle oferują bezpłatne okresy próbne. Im więcej usług będziesz potrzebować, tym dłużej potrwają zadania konfiguracji i ogólnie rzecz biorąc, tym wyższa miesięczna płatność. Zawsze uważnie sprawdzaj jakie usługi odznaczasz i czego tak naprawdę potrzebujesz.

Odpowiedni program do księgowości

Jednym z Twoich głównych priorytetów jako właściciela małej firmy jest uważne śledzenie pieniędzy, które wpłacasz i wypłacasz, dlatego ważne jest, aby mieć odpowiednie oprogramowanie księgowe. Potrzebujesz programu, który pomoże Ci wykonywać codzienne zadania księgowe — rejestrowanie płatności, śledzenie wydatków, fakturowanie klientów i uzgadnianie transakcji — oraz zapewni wgląd w sytuację finansową Twojej firmy, umożliwiając generowanie raportów, które pomogą Ci analizować wyniki Twojej firmy z różnych punktów widzenia. Pod tym względem biuro rachunkowe i księgowość on-line są bezwzględnie korzystniejsze niż własny dział księgowy. Programy do księgowości generują koszty, a w przypadku zewnętrznych usług, są one zazwyczaj w cenie abonamentu.

Oceń