Together Magazyn » FOTORELACJE Z WYDARZEŃ » Spotkanie inauguracyjne w Pracowni kaligrafii łacińskiej i japońskiej w Kompasie Edukacyjnym

Spotkanie inauguracyjne w Pracowni kaligrafii łacińskiej i japońskiej w Kompasie Edukacyjnym

Od czasów Jana Gutenberga pismo zaczęło być powszechnie dostępne, poprzez mechaniczne powielanie. Nie da się ukryć, że upowszechnienie technik drukarskich zaczęło wypierać pismo odręczne, a kaligrafia z czasem stała się prawdziwą sztuką. Czy to oznacza, że obecnie – w dobie pisma komputerowego – nie ma już racji bytu? Wręcz przeciwnie!

Uczestnicy spotkania inauguracyjnego w Pracowni kaligrafii łacińskiej i japońskiej, które odbyło się 24 lutego br. w Gdyni, mogli się przekonać, że współczesna kaligrafia ma wiele zastosowań – od japońskiego liternictwa, poprzez projektowanie logotypów, aż po rzemiosło artystyczne. Warsztaty przebiegały w twórczej atmosferze odkrywania piękna kaligrafii. Spotkanie poprowadziła dr Joanna Zakrzewska – absolwentka ASP w Gdańsku i współpracowniczka Kaligrafu, największego ośrodka kaligrafii w Polsce, znawczyni i wykładowca tego tematu w Trójmieście.

Oceń