Together Magazyn » Aktualności » Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku

Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku

W niedzielę, 08 maja, o godzinie 18:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert pt. „Pomorskie Talenty. Wybitni soliści Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku”. Podczas koncertu pojawią się nie tylko muzycy-instrumentaliści, ale też sopranistka i dyrygent.

Jak co roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert, podczas którego na scenie Sali Koncertowej pojawią się wyróżnieni przez pedagogów Gdańskiej Akademii Muzycznej dyplomanci. Przygotowują oni ciekawy program, który dla muzyków jest dużym wyzwaniem, a dla publiczności niezwykłym doznaniem estetycznym. Wśród najlepszych absolwentów znajdują się Maria Malinowska – sopranistka, Michał Mossakowski i Jan Rejnowicz – pianiści i Michał Krężelewski – dyrygent. Dyplomantom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna PFB pod batutą Massimiliano Caldiego.

W tym roku dyplomanci przygotowali utwory, które przeniosą publiczność do XIX i XX wieku. Włoski romantyzm i amerykański jazz zabrzmią na jednym koncercie za sprawą Giuseppe Verdiego i George’a Gershwina. Oprócz tego wybrzmi też „I Koncert fortepianowy d-moll op. 15” Johannesa Brahmsa. Element operowy wprowadzi wspomniana Maria Malinowska w utworze „Rusałka” Antonína Dvořáka. Mimo że zaproponowany program wydaje się być rozległy, słuchacze na pewno nie wyjdą z koncertu zawiedzeni i każdy znajdzie coś dla siebie.

Ceny biletów na koncert zaczynają się od 10 złotych. Można je nabyć w kasach Filharmonii i na www.filharmonia.gda.pl.

Oceń