Together Magazyn » Styl życia » Dlaczego Sopot okrzyknięto miastem rozrywki?

Dlaczego Sopot okrzyknięto miastem rozrywki?

Sopot, czyli jedno z najładniejszych i najbogatszych miast w aglomeracji gdańskiej. To tutaj spełniają się studenckie marzenia i odbywają ekstremalne imprezy. Wiele osób życzy sobie właśnie w tym miejscu wynająć mieszkanie lub nawet pokój. Zimą Sopot jest pusty, ale jak tylko zaczyna się wiosna, na głównej ulicy zwanej „Monciakiem” trudno się wyminąć z turystami oraz spacerowiczami z centrum Gdańska.

Od zawsze wiele się tu działo. Ten nadmorski kurort zachwycał swoją architekturą oraz atrakcyjnym położeniem. Najbardziej znanym obiektem jest bez wątpienia drewniane molo, które wysuwa się na odległość pół kilometra w głąb Zatoki Gdańskiej. Jak na uzdrowisko przystało, w centrum Sopotu w 2009 roku został oddany do użytku Dom Zdrojowy, gdzie usytuowane jest nowoczesne spa i centrum konferencyjne.

Nie tylko to przyciąga turystów do Sopotu. Najsilniejszym magnesem jest woda i piasek, a także główna ulica, gdzie można miło spędzić czas w jednej z klimatycznych kawiarni czy pijalni czekolady. Prawdziwe życie zaczyna się tu jednak po zmroku, kiedy okoliczne kluby głośną muzyką oraz elektryzującymi światłami zapraszają na całonocne imprezy. Latem trudno jest znaleźć wolny stolik, a tłumy poszukujące świeżego powietrza masowo gromadzą się na pobliskiej plaży.

W Sopocie każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sportu aktywnie spędzą czas uprawiając niemal każdą z możliwych dyscyplin. Hala sportowa usytuowana jest w dzielnicy willowej pod lasem, gdzie można skorzystać z kompleksu kortów tenisowych czy stadionu do rugby. Znajduje się tu także ujeżdżalnia idealna do uprawiania jeździectwa. Adrenalinę poczujemy na torze wyścigowym, a w Aqua Parku doświadczymy wodnych atrakcji.

Sopot wciąż się rozwija stając się miastem na miarę światowych kurortów. Ponadto, zmienia się także jego wizerunek, czego najlepszym przykładem będzie odremontowana stacja kolejowa. Doskonała komunikacja za pośrednictwem kolejki miejskiej sprawia, że do Sopotu nie warto wybierać się własnym samochodem. Bywa, że trudno jest tu zaparkować, choć władze miasta postanowiły skutecznie uporać się także z tym problemem.

Sopotu nie trzeba jednak reklamować. Polakom z południa kraju morski kurort kojarzy się właśnie z tą częścią trójmiejskiej aglomeracji. Jeśli więc poniosą was tu nogi podczas porannego joggingu promenadą, nie wzbraniajcie się przed chwilą relaksu w tym uroczym, magicznym miasteczku.

Oceń