Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Sale weselne w mieście i na wsi – którą wybrać?

Sale weselne w mieście i na wsi – którą wybrać?

Organizacja wesele wiąże się z załatwianiem wielu niezwykle istotnych spraw. Kluczową rolę odgrywa znalezienie odpowiedniej sali weselnej. Przed Nowożeńcami rozwija się wachlarz możliwości. I choć wybór jest naprawdę spory, to wcale nie ułatwia to zadania. Wiele Młodych Par nie wie czy zdecydować się na lokal w mieście czy wybrać sielankowy klimat na wsi. Którą salę w takim razie wybrać i czym się kierować?

Wesele – najważniejszy dzień w życiu

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej Młodej Pary. Nowożeńcy pragną, aby te chwile były wyjątkowe, niezapomniane i idealne. Bardzo ważny jest wybór sali weselnej, bowiem to w niej będzie odbywać się cała zabawa po ceremonii w Kościele czy urzędzie. Powinna być zgodna z Waszymi oczekiwaniami oraz odpowiedniej wielkości w stosunku do ilości zaproszonych gości. Nie bez znaczenia pozostaje również kuchnia weselna, która ma być smaczna i różnorodna. Wisienką na torcie powinna być oprawa muzyczna, która ma bawić gości do samego rana. Szczegółowo ustalcie repertuary, a także konkursy przygotowane dla Was Pary oraz gości. To świetne urozmaicenie weselnej zabawy.

Sale weselne na wsi – cisza i spokój

Organizację ślubu warto rozpocząć od ustalenia przewodniego stylu zabawy weselnej. Kierujcie się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Zastanówcie się czy chcecie, aby przyjęcie odbyło się na wsi czy w mieście. Wypiszcie wszystkie „za” i „przeciw”, aby ułatwić wybór. Wesele na wsi to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie spokój, ciszę i uwielbiają naturę. Jedną z głównych zalet wesela na wsi jest możliwość wyboru niekonwencjonalnych lokalizacji. Sale weselne znajdują się m.in. nad jeziorem, w górach, a nawet i nad samym morzem! Nie obędzie się również bez pałaców, zamków czy po prostu zwyczajnego lokalu z pięknym, dużym ogrodem. Oprócz zachwycających widoków, które podkreślają niezwykłość tego dnia, otrzymujecie również ciekawe wnętrze sali weselnej. Każde wspomniane miejsce cechuje się bliskością z naturą, świeżym powietrzem i przede wszystkim ciszą i spokojem.
Dodatkowym atutem tych widoków jest możliwość zrobienia pięknej sesji narzeczeńskiej, jak i zdjęć grupowych. Sale weselne na wsi ma również nieco inną formę cateringu. W zależności od tradycji danego regionu, na stołach znajdą się dania kuchni tradycyjnej i regionalne przysmaki np. lokalne wyroby wędlin, serów, miodów czy nalewek. Jednak wybierając wesele na wsi, musicie wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, zorientujcie się jak wygląda dojazd do sali weselnej, w której chcecie zorganizować wesele. Po drugie, musicie zorientować się jak daleko od kościoła lub urzędu jest usytuowany lokal. Jeśli jest to dobre kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów, powinniście zapewnić gościom transport, który dowiezie ich do sali weselnej. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Po trzecie, lokal powinien posiadać bazę noclegową, ponieważ nie każdy będzie miał jak wrócić. Sprawdźcie tutaj listę takich sal weselnych – https://wedding.pl/sale-weselne/wroclaw. Po czwarte, zwróćcie uwagę na dojazd. Nie zawsze droga jest asfaltowa. W momencie opadów deszczu zrobi się chlapa i może być problem z dojazdem.

Sale weselne w mieście – wszędzie blisko

Wesela w miastach to propozycja dla tych, którzy lubią nowoczesny styl życia. Ostatnio popularnością cieszy się Urban Wedding, organizowany w luksusowych hotelach, które są zlokalizowane w samym centrum większych miast. Jeśli jednak nie lubicie aż tak wykwintnego stylu, możecie wybrać po prostu dom weselny czy ekskluzywną restaurację. Zaletą przyjęć w mieście jest przede wszystkim lokalizacja – wszędzie jest blisko. W związku z tym, nie musicie się martwić oto, jak goście dojadą z Kościoła lub urzędu do lokalu. Menu jest o wiele bardziej rozbudowane i możecie wybrać kuchnię z innych zakątków świata. Tradycja nie ma w mieście aż tak wielkiego znaczenia jak na wsi. Niestety, sale weselne w mieście mają jedną wadę – duży hałas w okolicy. Szczególnie, jeżeli znajduje się ona w ruchliwej dzielnicy. Pamiętajcie jednak, że podczas wyboru lokalizacji sali weselnej, musicie kierować się przede wszystkim swoim gustem, nie tylko wygodą dla gości. To jest Wasz wielki dzień. Obojętnie czy zdecydujecie się na wesele w mieście czy na wsi, powinniście czuć się swobodnie.

Oceń