Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Rolety rzymskie czy zasłony?

Rolety rzymskie czy zasłony?

Rolety rzymskie to popularny rodzaj zasłon okiennych, który sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach domów, mieszkań czy biur. To funkcjonalne połączenie zasłon i firan, z wygodą rolety, która ochroni nas przed słońcem i ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Rolety rzymskie szyte są z miękkiego materiału, który z łatwością załamuje się podczas zwijania, tworząc spektakularne fale. W zależności od wyboru tkaniny mogą zaciemniać wnętrze lub wpuszczać do niego dużo światła.

Jak działają rolety rzymskie?

Rolety rzymskie można szyć niemal ze wszystkich rodzajów materiału. Tak naprawdę rolety rzymskie są po prostu zasłonami, które podnosi się w efektowny sposób przy pomocy łańcuszka, sznurka lub z wykorzystaniem pilota. W miarę podciągania rolety do góry, jej tkanina składa się w poziome fałdy, które układają jedna za drugą. Po całkowitym opuszczeniu rolety tkanina jest płasko rozpostarta. Owe marszczenie, fałdowanie materiału jest dodatkowym elementem ozdobnym.

Rodzaje rolet rzymskich

W sprzedaży dostępne są różne typy rolet rzymskich, ich wybór jest naprawdę imponujący – od tych transparentnych po zaciemniające, od gładkich po te przyciągające uwagę ciekawymi wzorami i fakturami.

  • Rolety rzymskie z szelkami, które montowane są na karniszu drążkowym. Ten rodzaj dekoracji okien pozwala regulować dostęp światła, dzięki czemu znajduje zastosowanie w różnego rodzaju pomieszczeniach naszych domów i mieszkań.
  • Roleta rzymska duo to dekoracyjny rodzaj rolet, który sprawdza się w sypialniach, salonach czy pokojach dziecinnych. Z jej pomocą możemy w łatwy sposób regulować przepuszczalność światła oraz ukryć wnętrza przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.
  • Montaż rolety rzymskiej woalowej polecany jest w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy salon. Te firanowe, przezroczyste dekoracje okien, świetnie sprawdzają się jako dekoracja okien dla różnego typu wnętrz.
  • Rolety rzymskie zaciemniające możemy bezinwazyjnie zamontować zarówno do skrzydeł okien, ściany czy sufitu. Idealnie sprawdzają się w sypialni, pokoju dziecięcym, salonie czy osobistym gabinecie. To skuteczna ochrona przed słońcem, która nie utrudnia dostępu do okna.
  • Rolety rzymskie dekoracyjne dostępne są w sprzedaży w wersji z prostą, falowaną falbaną lub bez niej. Jej montaż jest zbliżony do rolet zaciemniających.

Jakie tkaniny na rolety rzymskie?

Rolety rzymskie od firmy Mardom wprowadzają do wnętrz nieco elegancji i oryginalności, z powodzeniem osłaniają również okna przed słońcem. Rolety pełniące funkcję przyciemniającą są produkowane z tkanin nieprzepuszczających światła. Z kolei te produkowane z cienkich, przezroczystych materiałów mogą posłużyć jako nowoczesna dekoracja okien, zamiast typowych firan. Do wykonania rolet rzymskich potrzebujemy lekkich materiałów, które nie będą zbytnio obciążać systemu zwijającego. Grubsze materiały zdecydowanie gorzej się układają, przez co efekt wizualny może nie być miły dla oka. Do stworzenia rolet rzymskich polecane są materiały syntetyczne, bawełna lub len.

Oceń