Together Magazyn » Aktualności » Rodzinny weekend w Trójmieście

Rodzinny weekend w Trójmieście

Wiosna zachęca do weekendowych wyjazdów i wycieczek. Jeśli jednak planujesz zostać z rodziną w Trójmieście, również znajdziesz mnóstwo zajęć. Możesz wybrać się do muzeum w Gdyni, na molo w Sopocie, lub na pizzę w Gdańsku.

Rodzinne spacerowanie
Pogoda obecnie zaskakuje nas coraz częściej prawdziwie letnimi temperaturami, jednak nie pora jeszcze na plażowanie. Nie oznacza to jednak, że nie można zabrać rodziny na spacer brzegiem morza. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w Trójmieście jest gdyńska plaża w Orłowie, z jednej strony zamknięta klifem, z drugiej otwierająca się na morze. Jako jedna z nielicznych plaż na wybrzeżu nie jest oblegana przez tłum turystów nawet w lecie. Wyjątkowo klimatyczne jest też molo wychodzące w morze z tej plaży. Brzegiem morza można dojść aż do Sopotu, który dla spacerowiczów stanowi prawdziwą gratkę. Oczywistym i stałym punktem wycieczek jest słynne molo, które zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych nigdy nie staje się nudne. Warto też zajrzeć na „Monciak”, gdzie już od wczesnej wiosny pojawiają się ogródki sezonowe przy restauracjach i stanowiska malarzy i karykaturzystów.

Muzealne historie
Weekend to dobra pora, żeby troszkę nadgonić muzealne zaległości, a trzeba przyznać, że w Trójmieście jest co zwiedzać. Dzieci na pewno zainteresuje Centrum Hewelianum. Jest ono muzeum nauki, znajdującym się w dawnych fortach. Eksponaty dotyczące fizyki, biologii czy chemii są interaktywne i zachęcają do przeprowadzania eksperymentów. Warto zajrzeć także do oddziału Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, którego największym skarbem jest „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga. Ponadto, muzeum oferuje wystawy fotografii, sztuki dawnej, współczesnej. Na pewno warto zastanowić się wcześniej, co pokazać najmłodszym, ponieważ wielogodzinne zwiedzanie muzeum może być dla nich wyzwaniem.
Gratką dla dzieciaków będzie na pewno Akwarium Gdyńskie, w którym podziwiać można wiele różnych gatunków ryb i innych mieszkańców jezior i morskich głębin. Akwarium zwiedzać można przez cały rok.

Uczta konesera
Zazwyczaj staramy się, aby rodzinne obiady były zdrowe, ekologiczne, bogate w witaminy i niezbędne składniki. Jeśli jednak chcemy zapewnić swojej rodzinie weekend pełen atrakcji i wypoczynku, warto pofolgować sobie też odrobinę z jedzeniem i zabrać dzieciaki na pizzę, albo burgery. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google hasła „pizza Gdańsk”, wyświetli nam się sporo różnych opcji. Warto zajrzeć na stronę pizzerii Domino’s. Lunch z tej restauracji będzie równie smaczny w lokalu jak i w dostawie – jako jedna z nielicznych pizzerii, ta oferuje dostarczenie zamówienia w pół godziny od jego złożenia. Posiłek dociera do klienta jeszcze gorący. Jedną z ciekawszych pizz w Gdańsku jest także nowa propozycja Domino’s – pizza z brzegami a la Hot Dog. Warto zajrzeć do menu na stronie pizzerii. Znaleźć tam można sporo ciekawych pozycji.

Oceń