Miasto Łeba – otulone przez dwa jeziora, przeplatane malowniczą rzeką, leżące wśród lasów pełnych bogactw i nieokiełznanej przyrody. Łeba to także raj dla wędkarzy, fanów nordic walking, rowerzystów oraz żeglarzy. Latem jeden z najpopularniejszych kurortów, zimą miejsce, gdzie można odpocząć i wybrać się na relaksujący spacer z rodziną.

Ścieżka czasu

„Ścieżka czasu”, która pojawia się także pod nazwą Alei Prezydentów, jest jedyną w kraju aleją z mosiężnymi odlewami dłoni prezydentów. Na szlaku znajduje się sześć odlewów dłoni zamieszczonych na kamiennych głazach: Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Wszystkie głazy znajdują się na łebskim deptaku przy ulicy Kościuszki.

Promenada i okolice portu rybackiego

Promenada wzdłuż portu rybackiego to doskonałe miejsce spacerowe dla rodzin z dziećmi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się charakterystyczne niskie domki rybackie z XIX w. i punkty gastronomii, oferujące kuchnie regionalną, co wspaniale podkreśla atmosferę nadmorskiego kurortu. Przedłużając spacer, można wybrać się na molo wschodnie o długości 192 m., a mijając kapitanat portu spotykamy przeciwmgielny Historyczny dzwon, na którym umieszczono wizerunek św. Mikołaja i Jakuba – patronów ludzi morza.

Muzeum Bursztynu

Dla amatorów muzeów Łeba oferuje nowy, bardzo ciekawy obiekt – Muzeum Bursztynu, które jest skarbnicą wiedzy i zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice powstawania bursztynu, dzięki czemu cała rodzina w szybki i przyjazny sposób dowie się, jak powstają te fascynujące skarby. W Muzeum znajdują się 4 sale dla zwiedzających: las bursztynowy, ekspozycję prezentująca czasy epoki lodowcowej z naturalnej wielkości zwierzętami, salę inkluzji zatopionych w bursztynie i bursztynową komnatę.

Słowiński Park Narodowy

Pobyt w Łebie to także okazja do poznania walorów zróżnicowanego krajobrazu. Umiejscowiona w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, pozwala korzystać w pełni z dobrodziejstw unikalnej przyrody, ruchomych wydm, oryginalnej roślinności i rozległych lasów porastających wybrzeża tutejszych jezior. Słowiński Park Narodowy położony jest w odległości 5 km. na zachód od Łeby. Został utworzony w 1967 roku i wpisany przez Unesco na Listę Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Objął on swoją ochroną niezwykle interesujący, płaski odcinek wybrzeża Bałtyku z unikalną florą i fauną oraz zróżnicowanym i niepowtarzalnym krajobrazem. Na terenie parku żyje około 250 gatunków ptaków, a wśród boru wydmowego żyją liczne ssaki: łosie, daniela, borsuki, jelenie, sarny, dziki, tchórze i wiewiórki. Zimą i wiosną szlaki zwiedzać można od godz. 8 do 16.

Łeba o każdej porze roku pozwala spędzać czas w niezapomniany sposób, dzięki czemu wyróżnia się spośród innych nadmorskich miejscowości. Podczas zimowego spaceru można tu znaleźć sporo spacerowych atrakcji, bez zgiełku i tłoku. Łeba poleca się na spacer!
Więcej inspiracji znajdziesz na www.pomorskie.travel

Rodzinny spacer po Łebie
5 (100%) 1 vote

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany