Together Magazyn » Aktualności » Rodzinne wydarzenia w Trójmieście 22-23 lipca
Wydarzenia trójmiasto

Rodzinne wydarzenia w Trójmieście 22-23 lipca

Choć lato trwa w najlepsze i wielu z nas wykorzystuje każdą wolną chwilę, wylegując się leniwie na słońcu, warto także pomyśleć o innych sposobach spędzania czasu – w końcu ile można się smażyć na słońcu? W ten weekend czeka nas m.in. festiwal blogerów, rozmaite warsztaty i gry miejskie, a także piknik zdrowotny w Sopocie. Znajdzie się i coś dla ciała, i coś dla ducha!

Rusz się po zdrowie

Jeśli należycie do tych, którzy uwielbiają plażowanie, w ten weekend możecie spędzić czas nie tylko na błogim wylegiwaniu się na kocu, ale też spróbować rozmaitych aktywności w ramach akcji „Słoneczny Patrol Riviery”. Na gdyńskiej plaży na najmłodszych czekać będzie strefa zabaw, a w niej wodny paintball, gry i konkursy z cennymi nagrodami. Niemałą gratką będzie też budowanie spektakularnych zamków z piasku. Wspaniałe chwile tego lata będzie można uwiecznić w specjalnej foto-budce, a dla aktywnych plażowiczów przygotowano naukę latynoskich tańców.

W Sopocie natomiast będzie można wziąć udział w imprezie „Do Sopotu po zdrowie”. W programie są m.in. ćwiczenia modelujące sylwetkę, trening metaboliczny, gimnastyka w profilaktyce osteoporozy, szkoła zdrowych pleców, konkursy i nagrody. Chętni uczestnicy będą mogli dokonać analizy składu ciała i określenia wieku metabolicznego organizmu, a przy okazji uzyskać porady dotyczące właściwego odżywiania w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała i dobrego zdrowia. Dla odważnych zaplanowano zabawę w alko-goglach, symulujących stan nietrzeźwości. Podczas imprezy będzie czynny punkt pomiaru poziomu cukru we krwi i cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego krwi.

Oczywiście, piknik nie może obejść się bez dobrego jedzenia. Wszystkich gości organizatorzy zapraszają na pokaz przygotowywania zdrowej żywność i degustację m.in.: soków wyciskanych metodą wolnoobrotową i krojenia warzyw. Hitem będzie pyszna zupa bezglutenowa.

Naucz się czegoś nowego

W przerwach między morskimi kąpielami i błogim lenistwem można spróbować pobawić się w naukowca. Warsztaty w EduParku będą świetnym pretekstem do odkrycia niesamowitych zjawisk, które otaczają nas na co dzień. Wybuchowe reakcje i kolorowe, zaskakujące efekty – to będzie prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią odkrywać nowe rzeczy i rozwiązywać zagadki z chemii, fizyki i biologii.

A jeśli interesujecie się historią Gdyni, możecie w sobotę wziąć udział w grze miejskiej „Śladami gdynian”, organizowanej przez Muzeum Miasta Gdyni. Podczas zabawy uczestnicy zmierzą się z ciekawymi zadaniami, dzięki którym lepiej poznają miasto, jego historię i różne nietypowe zakamarki.

Warto też zainteresować się warsztatami organizowanymi przez sopocki Teatr Atelier, dającymi możliwość bliższego zapoznania się z wdzięcznym, choć trudnym językiem hebrajskim. Podczas zajęć, prowadzonych przez Ewę Soroczyńską z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku, będzie można poznać podstawy alfabetu, pisownię oraz przydatne w języku codziennym słowa i modlitwy.

Poszukaj inspiracji na blogach

1500 uczestników, najciekawsi prelegenci i przedstawiciele czołowych marek – tak w skrócie zapowiada się festiwal See Bloggers, który będzie trwał w najbliższy weekend w PPNT w Gdyni. Organizatorzy zaplanowali 12 stref tematycznych, warsztaty, panele dyskusyjne i prelekcje. Będzie można dowiedzieć się m.in. jaką wartość niesie za sobą różnicowanie treści i włączenie video. Uczestnicy tym samym poszerzą wiedzę i odnajdą inspirację do wzmacniania swojej osobistej marki. Przewidziano także specjalną strefę dla dzieci, w której najmłodsi będą mogli do woli bawić się pod okiem animatora. Jeśli więc w świecie blogów czujecie się jak ryba w wodzie i lubicie szukać w internecie nowych, inspirujących pomysłów, nie może was na See Bloggers zabraknąć.


Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń