Together Magazyn » Aktualności » Fit mama wraca do akcji

Fit mama wraca do akcji

Gdy słońce skrywa się za chmurami, a Ty chcesz w prosty sposób dodać sobie energii, aby sprostać codziennym wyzwaniom, postaw na aktywność fizyczną. Sport to doskonała recepta na dobre samopoczucie, przemianę materii i zwiększenie odporności.

Aktywne mamy, chcąc być „fit”, powinny postawić na zróżnicowany trening ogólnorozwojowy, który korzystnie wpłynie na kształtowanie ich cech motorycznych, tj. zdolności kondycyjne czy koordynacja – przekonuje trener personalny Magda Łukasik, ekspert w dziedzinie fitness.

Trening kondycyjny możesz wykonywać na wiele sposobów. Jednym z nich jest bieganie. Podczas biegu, w zależności od swojego wieku, wagi i poziomu sprawności, spalisz nawet 15 kcal na minutę. Warto połączyć „przyjemne z pożytecznym” i biegać z dzieckiem w wózku. Halle Berry, Dorota Gardias czy Beata Sadowska znalazły na to sposób, korzystają z wózków do biegania typu jogger. Jest to prosty sposób, aby zadbać o formę i jednocześnie delektować się czasem spędzonym z maluchem. Pamiętaj tylko, że bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego sprzętu. Jogger, czyli dziecięcy wózek biegowy, powinien mieć duże, pompowane koła, nisko osadzony środek ciężkości oraz wielopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Jeżeli chcesz zostać „fit” mamą zainteresuj się również treningiem funkcjonalnym. Podstawą tego typu aktywności jest dosłowna funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Dzięki zastosowaniu różnorodnych narzędzi funkcjonalnych oraz doborze odpowiednich ćwiczeń i ich progresji, jesteś w stanie osiągnąć dowolny cel związany ze zdrowiem i kondycją fizyczną – przekonuje trener Magda Łukasik.

Chcesz skorzystać z jedynego, niepowtarzalnego i skomponowanego tylko dla Ciebie programu ćwiczeń? Zdecyduj się na trening personalny pod okiem specjalisty. W bezpieczny i efektywny sposób osiągniesz zamierzone cele.

Po solidnym przygotowaniu technicznym i motorycznym, podczas treningów indywidualnych, warto skorzystać z zajęć typu: Zumba, Pilates, Body Pump czy Body Ball. Taki rodzaj aktywność doda Ci poweru i wprawi w dobry humor. Większość klubów, organizujących tego typu zajęcia, dysponuje pokojami zabaw, w których możesz zostawić dziecko pod czujną opieką wykwalifikowanego animatora, podczas gdy Ty, w pobliżu, będziesz spalać zbędne kalorie.

MAGDA ŁUKASIK

Trener personalny (IFAA, Mauricz.com), absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze specjalnością instruktor fitness, instruktor ćwiczeń siłowych oraz instruktor Pilates (IFAA).

ZDANIEM EKSPERTA

Specjalista fitness Magda Łukasik poleca zajęcia dla power mam:

trening kondycyjny,
trening funkcjonalny,
trening personalny,
Pilates, TBC, ATB, Body Ball, Zumba, zajęcia „zdrowy kręgosłup”, itp.

www.sis4fit.pl/Magda.php

Oceń