Pierwszym, co przychodzi ci na myśl, kiedy słyszysz o Red Bullu, jest prawdopodobnie energetyzujący napój ze skrzydlatym byczkiem z reklamy. Tymczasem Red Bull to również marka związana ze sportami ekstremalnymi, wyścigami Formuły 1 oraz największymi rajdami samochodowymi na świecie.

Sponsoring, organizacja zawodów sportowych i kulturalnych w różnych częściach globu oraz wsparcie dla rozwijających się sportowców to – poza oczywiście słynnym napojem – elementy, które definiują dziś markę Red Bull. Warto się przyjrzeć bliżej tym wydarzeniom i aktywnościom oraz poznać części składowe mistrzowskiej ekipy Red Bulla.

Gwiazdy sportu, którym dodano skrzydeł

Lista postaci Red Bulla, czyli gwiazd różnych dziedzin sportu, które związały się z marką, jest coraz dłuższa. Tylko w naszym kraju stale współpracuje z Red Bullem kilkunastu sportowców, a na całym świecie takich osób są tysiące. Można poznać ich bliżej i przekonać się, jak różne dyscypliny sportu reprezentują, odwiedzając stronę https://www.redbull.com/pl-pl/athletes. Wśród nich można znaleźć m.in. Adama Małysza – mistrza w skokach narciarskich i obecnego dyrektora koordynatora naszej kadry narodowej w skokach narciarskich. Kiedyś skoczek wszech czasów, dziś jest mistrzem off roadu. Na początku tego stulecia kilka razy wywalczył medal olimpijski, a obecnie wraz z marką Red Bull ściga się po bezdrożach rajdu Dakar. Wielokrotny mistrz świata, sportowiec roku i duma wszystkich Polaków, którzy dzięki niemu pokochali skoki narciarskie. Nie jeździ wprawdzie tak szybko, jak daleko potrafił skoczyć podczas zimowych rozgrywek, ale niejednokrotnie meldował się na mecie w pierwszej rajdowej dziesiątce. Adam Małysz to sportowiec nie do zatrzymania. Takich mistrzów, na razie z mniejszą liczbą zdobytych tytułów, jest w ekipie Red Bulla więcej. 

Żużel, trial, wspinaczka, MTB

Polacy (ale też trzeba przyznać, że i spora część europejskich kibiców) siadają przed ekranami telewizorów tylko podczas rozgrywek piłkarskich. Jednak Red Bull wie, że sport to nie tylko piłka nożna. Sport to po prostu ludzie pełni pasji, gotowi dawać z siebie wszystko, by pokonywać kolejne granice i zmieniać wokół siebie rzeczywistość. Postaci Red Bulla to osoby nieprzeciętne, zdeterminowane, urodzeni liderzy i mistrzowie, którzy wiedzą, w jaki sposób można osiągnąć założony cel. W dodatku potrafią świetnie o tym opowiadać. Spójrzmy chociażby na naszego trialowca Tadeusza Błażusiaka. Na motor wspiął się po raz pierwszy, mając pięć lat i od tamtej pory nie chce z niego zsiadać. Zdobywa kolejne tytuły i jest offroadową legendą. Maja Kuczyńska, która uprawia skydiving, przyznaje, że latać chciała od najmłodszych lat. Jest żywym dowodem na to, że marzenia się spełniają oraz że Red Bull naprawdę dodaje skrzydeł. Dziś dwudziestolatka najbardziej ceni sobie wolność, jaką daje jej latanie. Mieszkanie w Warszawie pozwala na łączenie pasji ze studiami. Lista postaci Red Bulla jest oczywiście znacznie dłuższa, a spotkanie z każdym z tych sportowców to możliwość obcowania z prawdziwymi pasjonatami, którzy dla sportu zrobią wszystko.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany