Together Magazyn » Aktualności » Recenzja książki „Jedziemy na wycieczkę”

Recenzja książki „Jedziemy na wycieczkę”

Autorki: Ania Piotrowicz i Paulina Skalska z www.bookarnik.pl

Książki obrazkowe i kartonowe to Bookarnikowa miłość. Ich niezwykłość polega na nieograniczonych możliwościach snucia opowieści i odkrywania każdej strony na nowo i z innym szczegółami. Książka nie musi być zaklęta tylko w literach. Okazuje się, że obraz jest także doskonałym czarodziejem.

Może znacie już „Jedziemy na wycieczkę”?

Tym razem udajmy się na wycieczkę z pewną rodziną i jej przyjaciółmi. Będziemy eksplorować wieś, las, łowić ryby, przeżyjemy przygodę w indiańskiej wiosce, aby wieczorem wpatrywać się w tańczące płomienie ogniska. Ciekawe czy odkryjecie jak pies puszczał latawce? Jaki smak lodów zasmakował cielakowi? Cóż to za krokodyl pływa w rzece? I czy ktoś ma tu urodziny?
Jedziemy na wycieczkę
Klimat ilustracji letni, słoneczny i radosny, doskonała zabawa na pikniku, w podróży czy w parku.
Magia książek obrazkowych tkwi w wolności słowa, fantazji i nieograniczonej wyobraźni, która odpowiednio pobudzona sprawi, że prosty z pozoru świat nabierze za każdym razem nowego znaczenia.

Nie ma miejsca na nudę – wystarczy zacząć od prostej zabawy: WIDZĘ COŚ, CZEGO NIE WIDZISZ TY! Dzięki temu rozwija się nie tylko komunikacja, słownictwo, ale także koordynacja wzrokowa, spostrzegawczość, analiza i synteza materiału obrazkowego i kreatywność. Zatem wyobraźcie sobie, że siedzicie nad brzegiem rzeki i spoglądacie na te kolorowe, tętniące życiem panoramy na kartach książki niczym na kadry z filmu przygodowego! Uwolnijcie wyobraźnię!

1/5 – (1 głosów)