Rodzicu, który chce kupić swojemu dziecku rower! Jeśli chcesz wybrać jak najlepszy sprzęt swojemu dziecko, to koniecznie udaj się na zakupy razem z nim. Dopiero po uprzednim jego sprawdzeniu przez Ciebie i potomka będziecie mogli zdecydować się na zabranie go do domu.

W szczególności kupno pierwszego roweru będzie się wiązało ze sporym wysiłkiem. Przede wszystkim on musi charakteryzować się poczuciem bezpieczeństwa, solidnością i wygodą. Nie wspominając o tym, że powinien być dostosowany do wzrostu oraz wagi potomka, nie ważyć zbyt dużo i ładnie się prezentować. Przy tym niewskazane jest bagatelizowanie takich dodatkowych przedmiotów wyposażenia, jak dzwonek czy elementy odblaskowe, które prócz walorów estetycznych pełnią przede wszystkim te funkcjonalne, zapewniając dziecku bezpieczeństwo.

Przyjrzyj się ramie roweru

Aby dziecko mogło bez problemu jeździć na danym rowerze, musi mieć obniżoną ramę. Wszystko z powodu uniknięcia sytuacji, w której maluch uderza o nią kroczem. Dodatkowo nisko zawieszona rama pozwala na łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z roweru. Jest to szczególnie istotne w początkowym okresie nauki jazdy.

Pomiń na razie rowery górskie

Jeśli twoje dziecko ma zaledwie kilka lat, zdecydowanie się dla niego na rower górski jest więcej, niż nieodpowiedzialne. Taki pojazd powoduje, że młody rowerzysta bardzo mocno odchyla kręgosłup, przez co utrudnia sobie jazdę i jej szlifowanie. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że nauka też może być zabawą, a zniechęcanie smyka źle dobranym rowerem z pewnością nie pokrywa się z tym stwierdzeniem. Na samym wstępie lepiej sięgnąć po rower trójkołowy, ewentualnie biegowy.

Rzuć szczegółowym okiem na konstrukcję całości

Jeśli stwierdzisz, że konstrukcja danego rowerka nie jest dostatecznie solidna, nawet nie zastanawiaj się nad jego zakupem. Tylko pozornie opłaca kupić się tańsze modele z racji oszczędności do kilkuset złotych. Po jakimś czasie niestety dochodzi do ich uszkodzenia, chociażby z powodu wygięcia się ramy czy całkowitego zniszczenia koła. Rada brzmi zatem następująco – wybierz jakość, nie „jakoś”. Tego typu rowerki dziecięce znajdziesz w  dwamichaly.pl/pol_m_Rowerki-i-pojazdy-439.html.

Nie zapominaj o hamulcach!

Dobre hamulce w przypadku dziecka powinny działać wtedy, gdy nie używa zbyt dużej siły w trakcie ich naciskania. Przy tym muszą być one wyjątkowo skuteczne, aby nawet przy delikatnym nacisku rower natychmiastowo rozpoczął hamowanie.

Podsumowanie

Jak widać, kupno roweru dla dziecka powinno być obarczone odpowiedzialnością i rzetelnością. Dzięki temu możemy być pewni, że nasz malec prowadzi pojazd w sposób bezpieczny oraz komfortowy.

Rady dla rodzica kupującego rower dla dziecka
Oceń ten post

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany