Together Magazyn » Pupil » Psie szelki – element garderoby czy funkcjonalne akcesorium?

Psie szelki – element garderoby czy funkcjonalne akcesorium?

Szelki to doskonałe rozwiązanie dla psów, które mocno ciągną podczas spacerów, mają delikatną szyję, na której powstają ślady od obroży albo zwyczajnie nie lubią w niej chodzić. Szelki oprócz aspektu funkcjonalnego dzięki atrakcyjnemu wyglądowi stanowić mogą istotny element psiej garderoby.

Szelki dla psa zamiast obroży

Szelki dla psa okazują się nierzadko zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż obroża. Dzięki możliwości dopasowania rozmiaru z powodzeniem dobierze się je do każdego czworonoga. Co więcej, wybiera się spośród wielu modeli, o czym przekonać się można na stronie https://fera.pl/szelkidlapsa/. Znajdują się tam szelki w różnych kolorach, wzorach, krojach i o różnym zastosowaniu. W ten sposób funkcjonalność można połączyć z wyglądem i sprawić, że szelki staną się designerskim akcesorium. Nie można jednak przy tym zapomnieć o wygodzie i komforcie pupila. Nie mogą go krępować czy uwierać. 

Ciekawe szelki dla psa

Dopasuj wygląd szelek do charakteru psa. Postaw na szalone i kolorowe printy. Wybieraj spośród katalońskich, japońskich, komiksowych, kwiecistych i wielu innych wzorów. Dla ceniących sobie klasykę i minimalizm idealnym rozwiązaniem będą szelki jednokolorowe lub w połączeniach bieli i czerni. Z pewnością sprawdzą się tu szelki wykonane z wysokiej jakości, delikatnej ekologicznej skóry. Na popularności nie traci motyw wężowej skórki. Atrakcyjność ich wyglądu podniosą chromowane okucia w kolorze złota. Skórzane szelki to wytrzymałość i elegancja w jednym.

W niektórych modelach szelek istnieje możliwość personalizacji w formie przywieszek z literami lub innymi ozdobami, np. psimi łapkami, kośćmi. Zdobienie cyrkoniami dodaje prestiżowego wyglądu. Na każdym psim elegancie doskonale prezentować się będą szelki z wzorem kraty. Podczas specjalnych uroczystości na psa nałożyć można natomiast szelki z muchą. Dla suczek są modele z kokardą. Takie rozwiązania nadają niesamowitego uroku. Ekstrawagancko prezentować się będą szelki ze skrzydłami. Nierzadko producenci oferują też smycze w tym samym stylu.

Norweskie szelki dla psa

Coraz bardziej popularne stają się szelki norweskie, a to za sprawą komfortu ich zakładania i ściągania. Są doskonałym rozwiązaniem dla psów niecierpliwiących się podczas szykowania do wyjścia na dwór. Co więcej, dzięki podwójnej regulacji są dla psa niesamowicie wygodne. Można je idealnie dopasować do sylwetki czworonoga, nawet kiedy znajduje się w ubranku. Ich przedni pas profiluje się tak, aby nie naciskał na krtań. Wszywa się go pod kątem, dzięki czemu znajduje się poniżej linii gardła. Zapewnia to psu dużą swobodę ruchu i pozwala lepiej utrzymać go podczas wspólnego spaceru. Drugi pas stanowi obręcz wokół klatki piersiowej. Szelki norweskie świetnie sprawdzą się przy psach z rozbudowaną tą częścią ciała oraz muskularnymi barkami, np. przy bokserach, bulterierach. Atutem niektórych modeli jest rączka na plecach, która pozwala szybko i łatwo przytrzymać psa, bez konieczności zapinania go na smycz. Tą z kolei zapina się pod rączką.

Oceń