Together Magazyn » Aktualności » Przygotuj się do lata z Galerią Zaspa

Przygotuj się do lata z Galerią Zaspa

Lato dla jednych oznacza wymarzony urlop, a dla innych – wakacje w mieście. Bez względu na to, jak spędzamy tę porę roku, warto przeżyć kilkadziesiąt dni pełnych słońca w najlepszym stylu. Z pomocą przychodzi Galeria Zaspa, oferując pomoc w przygotowaniu się do lata.

1. Zadbaj o swoją kondycję

Latem, gdy z upragnieniem ściągamy z siebie kurtki i płaszcze, zdarza się, że zaczynamy dostrzegać mankamenty naszej sylwetki. Dobra wiadomość jest taka, że w każdym wieku można skuteczne polepszyć kondycję swojego ciała. Zła, że wymaga to sporo determinacji. W tym przypadku doskonale się sprawdzają plany motywacyjne, dzięki którym systematyczne ćwiczenia są nagradzane i sprawiają przyjemność. Taką ofertę dla swoich klientów przygotowało Centrum Fitness Calypso.

2. Jedz zdrowo

By trening przynosił lepsze efekty, warto wspierać go zdrową dietą. Tuż po zajęciach ruchowych należy zjeść mały, aczkolwiek zdrowy posiłek bądź wypić pożywny sok lub koktajl przygotowany wyłącznie ze świeżych składników. Warto skorzystać również z dóbr, jakie przynosi nam Bałtyk, i zwiększyć spożycie bogatych w zdrowe tłuszcze ryb. W połączeniu z dużą ilością świeżych warzyw i owoców tworzy się dieta śródziemnomorska, uznawana za jedną z najzdrowszych diet, opóźniającą procesy starzenia i przeciwdziałającą miażdżycy.

3. Wykonaj badania profilaktyczne

Lato to również dobry czas, by zadbać o swoje zdrowie w kompleksowy sposób. Warto wykonać podstawowe badania profilaktyczne, tj. morfologia, EKG czy mammografia, oraz pamiętać o szczególnie niebezpiecznej latem możliwości zarażenia się boreliozą. Badania te można wykonać w Laboratorium Medycznym Synevo.

4. Odśwież szafę

Na ulicach robi się kolorowo, koleżanki wskakują w sandałki i zwiewne sukienki, a nasza szafa jest wciąż ponura? Po schowaniu zimowych swetrów mamy ogromną ochotę na odświeżenie swojego wizerunku. Nic tak dobrze nie poprawia humoru jak letnia zmiana garderoby – nie trzeba być blogerką modową, by móc to sezonowo praktykować. Nowy wygodny strój podnosi pewność siebie oraz dodaje blasku nawet w codziennych sytuacjach.

5. Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Podczas wakacji lubimy się cieszyć opaloną, pełną blasku cerą. Niestety, już po niedługim czasie mogą się pojawić negatywne efekty wystawiania skóry na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Skutkiem tego mogą być plamy posłoneczne czy nierówny koloryt oraz bardzo niebezpieczny czerniak skóry. Aby uniknąć tych niechcianych zmian, należy stosować kremy z filtrami mineralnymi o wysokich stężeniach. Nie tylko wtedy, gdy planujemy spędzić cały dzień na plaży, ale codziennie, ponieważ podczas spaceru z psem czy drogi do pracy również jesteśmy narażeni na niebezpieczne promieniowanie.

6. Sprawdź stan swojego roweru

Szeroka gama ścieżek rowerowych oraz zielonych skwerów daje możliwość aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Galeria Zaspa od kwietnia oferuje dostęp do samoobsługowej stacji naprawy rowerów, zlokalizowanej po prawej stronie od głównego wejścia. Rowerzyści mogą napompować kółka, zreperować łańcuch, a przy okazji – zrobić sobie krótką przerwę w podróży.

Godziny otwarcia Galerii Zaspa:
Poniedziałek – sobota w godzinach 9.00–21.00
Niedziela w godzinach 11.00–20.00

Supermarket Intermarche
Poniedziałek – sobota w godzinach 7.00–21.00
Niedziela w godzinach 9.00–20.00

Klub Fitness Calypso
Poniedziałek – piątek w godzinach 6.00–23.00
Weekend w godzinach 8.00–20.00

Galeria Zaspa
al. Rzeczypospolitej 33
80–463 Gdańsk
www.galeriazaspa.pl
www.facebook.pl/GaleriaZaspa

Oceń