Together Magazyn » Aktualności » Empire Music School – kompleksowy rozwój pasji muzycznych

Empire Music School – kompleksowy rozwój pasji muzycznych

Co warto wiedzieć o Waszej Szkole?

Jesteśmy szkołą muzyczną, która dba o wszechstronny rozwój uczniów i studentów. To nasz nadrzędny cel. Osiągamy go przez poznawanie i nauczanie o współczesnych gatunkach muzycznych, zajęcia aktorskie i ćwiczenia zachowania na scenie, pracę w studiu nagraniowym, wreszcie – przez udział w koncertach i wydarzeniach muzycznych. Każdy nasz uczeń i student ma zatem zapewnione kompleksowe możliwości rozwijania swoich pasji muzycznych.

 

W jaki sposób dostosowujecie swoje kursy do umiejętności i zainteresowań uczniów?

Punktem wyjścia są odpowiednio przygotowane kursy – oddzielne dla instrumentalistów, oddzielne dla wokalistów. Określają, co i w jaki sposób warto kształcić w adeptach sztuki muzycznej. Podpowiadają też, jakie uczniowie mogą napotkać problemy oraz jak mogą sobie z nimi radzić. Stanowią one znakomitą bazę dla nauczyciela prowadzącego, który dostosowuje te kursy do indywidualnych możliwości, wieku, a przede wszystkim – oczekiwań ucznia.

 

Czy Wasze zajęcia mają jedynie formułę stacjonarną?

Nie, nie tylko. Staramy się jak najczęściej organizować wyjazdowe warsztaty i koncerty. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych. W ten sposób młodzi artyści mają wyjątkową możliwość praktycznego zapoznania się z różnymi aspektami działalności zawodowej muzyka. Przynajmniej dwa razy do roku nasi uczniowie występują także na dużej scenie podczas koncertu podsumowującego kolejny semestr nauki w naszej szkole. Przygotowania do występu oraz sam koncert to bezcenne doświadczenie. Nie tylko muzyczne.

 

Czy uczniowie Waszej szkoły muszą dysponować własnymi instrumentami?

Nie jest to konieczne. Zdajemy sobie sprawę, że zakup nowego instrumentu może się wiązać ze sporym wydatkiem. Dlatego współpracujemy ze specjalistycznymi wypożyczalniami instrumentów. Dzięki temu uczeń może wynająć instrument, a jeżeli okaże się, ż chciałby np. zmienić gitarę na perkusję, to może po prostu ją zwrócić. To dobre rozwiązanie dla tych uczniów, którzy chcą się „sprawdzić” w muzyce bez potrzeby inwestowania dużych środków.

 

Jaka oferta skierowana jest do najmłodszych dzieci?

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy specjalny program, który rozwija wrażliwość dzieci na muzykę i sztukę w ogóle. W jego zakres wchodzi rytmika, uwrażliwianie na kontakt z muzyką oraz elementy gry na instrumentach. Jest to znakomity początek przygody z muzyką dla przedszkolaków.

 

Prowadzicie również zajęcia Rytmika Super Malucha. Co warto o nich wiedzieć?

Zajęcia Rytmika Super Malucha to wprowadzenie do świata muzyki jeszcze młodszych dzieci. Grupa wiekowa obejmuje dzieci od szóstego miesiąca do trzech lat. Skupiamy się na tych zajęciach na rozwijaniu naturalnego poczucia rytmu, a także rozwój wrażliwości muzycznej. Słuchamy dużo muzyki, prowadzimy zajęcia ze śpiewu, ruchu przy muzyce, śpiewania z akompaniamentem. Dzieci poznają również grę na instrumentach perkusyjnych. Zajęcia prowadzimy raz w tygodniu, z udziałem rodziców, w grupach porannej i popołudniowej. Za opiekę nad dziećmi odpowiadają wykwalifikowani specjaliście – muzycy i psychologowie dziecięcy.

 

Na czym opiera się Wasz program przeznaczony dla młodzieży?

Rozwój młodzieży opiera się w naszej szkole na poznawaniu i praktykowaniu współczesnej muzyki rozrywkowej, a więc dziedziny, która jest im najbliższa. Pomocni są w tym profesjonalni instruktorzy emisji głosu i instrumentów, jak również atrakcyjne zajęcia aktorskie oraz zajęcia z ruchu scenicznego. Jest to praktyczne zapoznanie się ze pracą artysty scenicznego. Nasi uczniowie grają też w zespołach, uczą się pracy w studiu nagraniowych. Poznają również podstawy teorii muzyki, która jest niezbędna do tworzenia własnych kompozycji. Organizujemy koncerty i wyjazdy na konkursy – to świetna okazja do poznania osób z branży muzycznej i sprawdzenia się na scenie.

 

Czy w Waszych zajęciach mogą uczestniczyć również osoby dorosłe?

Oczywiście, że tak. Mamy wielu takich uczniów. Uczą się grać na instrumentach, ale mogą także realizować swoje pasje muzyczne poprzez rozwijanie umiejętności wokalnych, na przykład w chórze. Również i w tej grupie wiekowej organizowane są wyjazdy na koncerty i wydarzenia muzyczne.

 

Co warto wiedzieć o Waszej kadrze?

Warto wiedzieć, że są to jedni z najlepszych muzyków w Trójmieście. Są wykształceni, doświadczeni i wszechstronni. Z jednej strony są świetnie przygotowani pod względem technicznym, o czym świadczy częstotliwość, z jaką są angażowani jako muzycy sesyjni. Z drugiej strony to znakomici artyści, których autorskie płyty zbierają bardzo pochlebne recenzje.

Nie można oczywiście zapominać, że oprócz doświadczenia muzycznego są to także utalentowani pedagodzy, którzy potrafią tę pasję do muzyki przekazać swoim uczniom.

 

Dlatego warto Wam zaufać?

O to należałoby chyba zapytać któregoś z kilkudziesięciu naszych uczniów. Cieszymy się, że w ciągu pierwszego roku działalności tak wiele osób nam zaufało. A to, że wszyscy dalej kontynuują naukę w naszej szkole jest dla nas najlepszym świadectwem tego, że stawiając na indywidualny rozwój uczniów pod okiem najlepszych dostępnych instruktorów, idziemy właściwą drogą.

 

Empire Music School
Komety 14, Gdańsk-Osowa
tel. 509 785 881
      730-660-450
e-mail: biuro@empiremusic.pl
http://www.empiremusic.pl/
5/5 – (1 głosów)