18 i 19 lipca w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni po raz kolejny odbyły się Wakacyjne Warsztaty Weekendowe, których zadaniem tradycyjnie było dostarczenie gościom dobrej zabawy oraz ciekawych warunków do nauki i rozwoju. Tym razem tematem przewodnim zajęć były gry planszowe. W dłoniach znalazły się karty i pionki, a głowy młodych graczy wypełniły mniej i bardziej skomplikowane reguły gry.

Wszyscy biorący udział w spotkaniu pt. „Planszówkowy zawrót głowy” mieli niepowtarzalną możliwość zapoznania się z oryginalnymi grami autorstwa edukatorów gdyńskiego Centrum Nauki EXPERYMENT. Gra „Zważone, pomierzone, policzone” przypadła do gustu małym przedsiębiorcom, którzy z pewnością w przyszłości doskonale odnajdą się w roli skutecznych handlowców. Miłośnicy podróży, zwiedzania i poznawania nieznanych kultur na długi czas zatracili się w „Grze z czterech stron świata”. Atrakcją, nie tylko dla mieszkańców Gdyni, była możliwość wzięcia udziału w grze „Gdynia historyczna planszówka”. Jej edukacyjny charakter doskonale wpisał się w ideę poznania historii miasta „z morza i marzeń”.

Ciekawe i popularne gry planszowe udostępnił także na potrzeby organizowanego wydarzenia producent gier planszowych marki REBEL.

Tak zwane „Planszówki”, już w czasach starożytnych, dzięki wykorzystaniu plansz wykonanych z mahoniu i pionków z kości słoniowej, stanowiły jedną z form rozrywki elit. Współcześnie, dostępna na rynku bogata oferta gier sprawia, że są one popularną formą rodzinnego spędzania czasu. Granie nie tylko bawi, ale za sprawą stosowanych reguł uczy logicznego myślenia. Odpowiednio dobrana gra ma walory edukacyjne i może z powodzeniem dostarczać dziecku wiedzy z wielu dziedzin.

 

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany