Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Pieniądze przeciekają ci przez palce w domu lub firmie? Zapanuj nad tym korzystając z naszych rad!
główne money-

Pieniądze przeciekają ci przez palce w domu lub firmie? Zapanuj nad tym korzystając z naszych rad!

Fakty są takie, że czas zacisnąć pasa. Niezależnie od sytuacji ekonomicznej zawsze można poprawić to, w jaki sposób zarządzasz swoimi finansami. Nie ważne, czy dysponujesz większą gotówką, czy też musisz oglądać każdy grosz. W Twoim portfelu, czy na koncie może na koniec miesiąca zostać więcej gotówki. Zatem, jak to zrobić? Czy rzeczywiście konieczne jest wprowadzenie wielu wyrzeczeń?

Sprawdź, na co wydajesz najwięcej

Nie ma uniwersalnych rad, bo każdy prowadzi inny tryb życia i ma inne priorytety. Jedni najwięcej wydają na jedzenie, drudzy na ubrania i rozrywki. Z kolei osoby prowadzące nawet niewielką działalność mogą zauważyć, że sporo kosztują ich artykuły biurowe. Dlatego warto jest zrobić finansowy rachunek sumienia. Po prostu skrupulatnie zapisuj przez miesiąc to, co kupujesz. Nadaj kategorie do każdego paragonu. Jednak nie staraj się stworzyć ich zbyt dużo. Chodzi o to, aby łatwo było ci zorientować się, za co najwięcej płacisz. Zagadka rozwikłana? Czas podjąć kolejne kroki ku oszczędnościom.

Szukaj tańszych opcji lub kupuj hurtowo 

Wiesz już, na co najwięcej wydajesz. Teraz czas zastanowić się, czy rzeczywiście te rzeczy są ci niezbędne. Musisz jeść, ubierać się, przemieszczać się do pracy. Są to podstawowe elementy bez których trudno jest żyć. Jednak i tutaj masz duże pole do popisu. Zawsze możesz poszukać tańszych odpowiedników lub nieco zmodyfikować to, w jaki sposób robisz zakupy. Być może jesteś przywiązany do najbliższego sklepu, ale jednocześnie płacisz więcej. Warto kupować w większych ilość rzeczy, które z pewnością zużyjesz, gdy są w promocji.

Opłacalne są też często oferty online. Możesz w ten sposób zamówić artykuły papiernicze do swojej firmy lub wszelkie inne produkty. Sklepy te mają zazwyczaj niższą marżę niż punkty stacjonarne. Często zakupy wirtualne są bardziej przemyślane, niż te robione stacjonarnie. Łatwiej jest zrezygnować z tego, co trafi do wirtualnego koszyka niż odłożyć realny produkt na półkę. 

Sprawdź, za co płacisz wirtualnie 

Różnego typu subskrypcje to kolejna zdobycz technologiczna, która z jednej strony jest olbrzymią wygodą, z drugie zaś mocno obciąża Twój budżet. Co więcej, często nawet nie pamiętasz, że za coś płacisz. To, czy korzystasz to już temat na osobą historię. Dlatego szukając oszczędności przejrzyj za jakie aplikacje płacisz. Część z nich przedłuża się automatycznie i uszczupla stan Twoje konta. Jedno kliknięcie dzieli Cię od tego, aby się przed tym uchronić.

Oceń