Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak prawidłowo użytkować butlę gazową?

Jak prawidłowo użytkować butlę gazową?

Z butli gazowych korzystają głównie użytkownicy indywidualni. Można je spotkać w kuchniach w domach jednorodzinnych, na działkach rekreacyjnych czy polach namiotowych. Użytkując butlę, trzeba wykazać się roztropnością i wiedzą. Dowiedz się, jak bezpiecznie korzystać z butli gazowej.

Dlaczego właśnie gaz z butli?

Gaz LPG – propan lub propan-butan ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ekologiczny. Podczas jego spalania nie są wydzielane związki, które mogłyby zatruć glebę czy wodę. Znaczenie ma również to, że butla gazowa:

  • ma niewielką wagę – można ją dowolnie przenosić z miejsca na miejsce; również transport butli gazowej nie jest kłopotliwy,
  • jest wydajna – wystarcza na długo,
  • jest bezpieczna – o ile użytkownik pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Współcześni dostawcy butli gazowych proponują je w różnych rozmiarach. W efekcie użytkownicy indywidualni mogą wybrać butlę o takiej pojemności, jaką uważają za optymalną.

Skąd pochodzi Twoja butla gazowa?

Aby butla gazowa była bezpieczna, musi pochodzić ze sprawdzonego źródła, czyli od legalnego dostawcy. Znaczenie mają również zabezpieczenia stosowane przez firmę oferującą gaz z butli. AmeriGas to przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu gazu LPG zarówno klientom indywidualnym, firmom, jak i gospodarstwom rolnym. Jak można przeczytać na stronie internetowej tego dostawcy, każda butla gazowa jest sprawdzana podczas napełniania.

Dostawca gazu AmeriGas stosuje też rozwiązanie w postaci zaworu Klik-On, który zapewnia optymalne ciśnienie wewnątrz butli. Dodatkowo zawór ten ułatwia użytkownikowi jej podłączenie, co także korzystnie wpływa na bezpieczeństwo jej eksploatacji.

Jakie butle gazowe proponują dostawcy?

Ponieważ gaz z butli cieszy się dużą popularnością, na rynku działa wielu jego dostawców. Jednym z nich jest wspomniana już firma AmeriGas. W jej ofercie dostępne są:

  • butle stalowe – butla gazowa stalowa ma pojemność 11 kg gazu propan i oferowana jest w wersji z lub bez kołnierza,
  • butle Dom Light – taka butla mieści 10 kg gazu propan; jest wyposażona w wygodne uchwyty i reduktor Klik-On, dzięki któremu gaz z butli można stosować niemal od razu, bo podłączenie jest niezwykle wygodne,
  • butle Nano – butla Nano to mniejsza wersja butli Dom Light (mieści 8 kg gazu propan).

O czym pamiętać, korzystając z butli gazowej?

Mimo że gaz z butli ma wiele zalet, to aby korzystanie z niego było bezpieczne, nie obejdzie się bez prawidłowego przechowywania butli. Szczególnie ważne jest, aby butla stała z dala od ciepła i w miejscu przewiewnym. Dodatkowo użytkownicy butli powinni korzystać z niej zgodnie z zaleceniami producenta.

Oceń