Strona główna » Art. zewnętrzny » Pełna lodówka bez wychodzenia z domu

Pełna lodówka bez wychodzenia z domu

Czy zakupy bez wychodzenia z domu są możliwe? W XXI wieku już tak! Wystarczy, że skorzystasz z usług licznych supermarketów online. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Jakie ma korzyści? Sprawdź to!

Zakupy zrobione na kanapie

Podstawową zaletą zakupów online jest komfort, jaki dają klientowi. Bo trzeba przecież przyznać, że wizyta w stacjonarnym sklepie nie należy do najprzyjemniejszych. Po pierwsze, trzeba wyjść z domu. Po drugie, trzeba swoje przejść w sklepie w poszukiwaniu danych produktów. Po trzecie, trzeba też niestety postać trochę w kolejce. Na koniec trzeba też przytachać zakupy do domu. To bardzo niewygodne.

Tymczasem zakupy online możesz zrobić ze swojej kanapy. Nie musisz wychodzić z domu ani dopasowywać się do godzin otwarcia sklepu. Zamówienia składasz, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Oszczędność czasu

Wszystkie wcześniej opisane czynności związane z wyjściem na zakupy zajmują czas. Dużo czasu. W społeczeństwie, w którym czasu raczej brakuje, jest to wręcz jego marnotrawstwo. Wybierając zakupy internetowe, wybierasz więc oszczędność czasu. Możesz go wykorzystać na zupełnie inne rzeczy, np. po prostu na relaks.

Koniec z nieprzemyślanymi zakupami

Niewiele się o tym mówi, ale zakupy w sklepie stacjonarnym sprzyjają nieprzemyślanymi zakupom. Ba, czasami nam się nawet wydaje, że trafiliśmy na okazję życia, podczas gdy daliśmy się zwyczajnie zmanipulować. O co chodzi?

Sklepy stacjonarne stosują wiele sztuczek, które mają nas skłonić do kupienia konkretnych produktów. Najpopularniejszą jest odpowiednie rozłożenie asortymentu na półkach tak, aby na wysokości wzroku znajdowały się  wspomniane “okazje”.

W e-sklepach takich sztuczek oczywiście nie ma. Dzięki temu nie wydajesz pieniędzy na coś, czego nie potrzebujesz. To przekłada się z kolei na oszczędności.

Szybka dostawa

Warto podkreślić, że dostawa produktów spożywczych odgrywa dużą rolę – powinna być możliwie najszybsza. To zależy natomiast od sklepu, dlatego zawsze sprawdzaj przewidywany czas dostawy. Obecnie dobre opinie ma supermarket Bdsklep.pl, który realizuje dostawę w ciągu 24 godzin. To imponujące, prawda?

Pewny asortyment

Idąc do sklepu stacjonarnego, trzeba liczyć się z tym, że na półkach może brakować niektórych produktów. Czasami wynika to z problemów z dostawą, a czasami asortyment został po prostu wyprzedany. W efekcie każdy z nas chociaż raz musiał pogodzić się z rozczarowaniem. E-zakupy dają natomiast komfort pewnego asortymentu – od razu wiesz, czy dany produkt jest dostępny, dzięki czemu rozczarowanie jest ci obce. To pozornie niewielka zmiana, a jednak nader znacząca.

Oceń