Together Magazyn » Aktualności » Panele podłogowe laminowane w stylu rustykalnym
panel1 wp

Panele podłogowe laminowane w stylu rustykalnym

Odkryj urok i funkcjonalność stylu rustykalnego w Twoim wnętrzu dzięki panelom podłogowym laminowanym. W artykule dowiesz się, jakie są najnowsze trendy, popularne wzory, oraz dlaczego warto rozważyć kolekcję Castello Classic od Kronospan w ramach wykończenia swojego domu!

Styl rustykalny a wykończenie podłogi

Styl rustykalny może kojarzyć się nam głównie z przytulnym i ciepłym wnętrzem tradycyjnej wiejskiej chaty. W aranżacjach w tym nurcie dominuje funkcjonalna prostota w połączeniu z nutą ludowych tradycji. Charakterystyczne są zatem naturalne materiały, takie jak:

  • drewno,
  • kute żelazo,
  • kamień,
  • ceramika,
  • juta

Dlatego też przy tworzeniu wnętrza inspirowanego stylem rustykalnym warto postawić na panele podłogowe laminowane imitujące drewno. Renomowani, polscy producenci produktów dla branży meblarskiej posiadają w swojej ofercie rozwiązania dostępne w różnych odcieniach i rozmiarach, atrakcyjne wizualnie i bardzo przystępne cenowo. Przykładowo, Kronospan, który specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości materiałów drewnopochodnych, posiada w swojej ofercie kolekcję Castello Classic doskonale dostosowaną do stylu rustykalnego.

Kolekcja Castello Classic od Kronospan

Panele podłogowe laminowane z kolekcji Castello Classic to produkty o wymiarach 1285 × 192 × 8 mm. Dzięki wyraźnej strukturze powierzchni doskonale oddają charakter i naturalny wygląd autentycznego surowca, jednocześnie oferując łatwiejszą konserwację i utrzymanie czystości. Zapewniają więc trwałe wykończenia pomieszczeń, które będą zarówno odporne na m.in.:

  • plamy,
  • wgniecenia,
  • zabrudzenia,

jak i umożliwią aranżację wybranych pokoi w pożądanym stylu rustykalnym.

Panele podłogowe laminowane – które wybrać?

Wśród paneli podłogowych w stylu rustykalnym od Kronospan szczególną popularnością cieszą się modele imitujące szlachetny dąb. Jasna kolekcja Castello Classic, typu Dąb Reykjavik 4282, cechuje się wyglądem, który nawiązuje do surowego drewna. Z kolei panele podłogowe laminowane w odsłonie nieco ciemniejszej, takiej jak Dąb Gold Volcano K462, doskonale oddają charakter głębokiego odcienia kory dębu. Ponadto, można zauważyć, że w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszy się kolekcja Castello Classic bielona, Dąb Skydive K396, która świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Co więcej, w aranżacjach rustykalnych, niezależnie od wybranego koloru, szczególnie efektownie prezentują się panele podłogowe laminowane ze wzorami postarzanymi, imitującymi lekko zużyte drewno, jak na przykład Dąb Tornado K395.

Jeśli natomiast chodzi o format tzw. paneli rustykalnych, największą popularnością cieszą się te o dużych rozmiarach. Spore deski pozwalają na stworzenie podłogi nawiązującej do tradycyjnych, wiejskich domów. Warto jednak pamiętać, że panele podłogowe laminowane o dużym formacie najlepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach. Stąd, jeśli zależy nam na uniknięciu wrażenia nieproporcjonalności w niewielkich pomieszczeniach, warto zdecydować się na opcje, które są dostępne w nieco mniejszych rozmiarach, dostosowane do bardziej zróżnicowanych przestrzeni. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto koniec końców zamówić próbkę kolekcji Castello Classic, aby upewnić się co do oferowanego przez producenta rozmiaru 1285 × 192 × 8 mm. Dzięki temu można uniknąć niespodzianek i mieć pewność, że wybrane panele podłogowe laminowane od Kronospan idealnie wpasują się do danej przestrzeni w Twoim domu!

5/5 – (1 głosów)