Together Magazyn » Dom » Akcesoria do sypialni – jakie dodatki sprawią, że sen będzie ciepły i przytulny?
ciepła i przytulna sypialnia

Akcesoria do sypialni – jakie dodatki sprawią, że sen będzie ciepły i przytulny?

Każdy z nas po ciężkim dniu w szkole lub pracy uwielbia odpocząć i dobrze wyspać się w swojej sypialni. Jak sprawić, aby spało nam się jeszcze lepiej? Jakie dobrać dodatki, żeby w pomieszczeniu było przytulniej? Koniecznie przeczytaj nasz tekst!

Jakie dodatki wybrać do sypialni?

Sypialnia to nasz azyl. To tam chcemy odprężyć się po całym dniu, a także spać wygodnie. Dobrze dobrane łóżko z materacem będzie miało na to wpływ. Oprócz tego należy wspomnieć o innych elementach, które są ważne w urządzaniu sypialni. Warto więc, aby znalazła się w tej przestrzeni narzuta lub koc na łóżko. Będą służyły zarówno jako przykrycie naszej pościeli, jak i będą pełniły funkcję dekoracyjną. Na to wystarczy poustawiać ładne poduszki w ulubionych kolorach lub wzorach. Gdy wrócisz z pracy, to spokojnie możesz się położyć, zrelaksować się oraz poczytać jakąś książkę. W ten sposób jeszcze chętniej będziemy chcieli spędzać tam czas.

Pomyśl także o doborze dywanu lub wykładziny. To istotne, gdy wstajemy rano, czujemy ciepło i miękko pod stopami. Wybór dywanów i wykładzin jest ogromny, więc bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Doskonałą opcją będzie pomyślenie o wykładzinach i dywanach z naturalnych włókien. Produkty naturalne są coraz bardziej na topie. Dywany i wykładziny są również bardzo wytrzymałe, więc jest to rzecz, która posłuży na lata. 

Jak sprawić żeby sypialnia była jeszcze bardziej przytulna?

Wszystko zależy od dobranych przez nas dodatków. Akcesoria do sypialni odnajdziesz w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Wybór ich jest przeogromny. Ważnym aspektem jest oświetlenie naszego pomieszczenia. Postaw na ciepłe światło w sypialni. W pomieszczeniu tym powinniśmy odpoczywać, a za mocne światło nie będzie sprzyjało relaksowi. Pomyśl nad poustawianiem dodatkowych lampek, np. na szafce nocnej przy łóżku. Lampka przyda się przy nocnym czytaniu gazet lub książek. 

Kolorystyka dotyczy również ścian. Najlepiej, aby była jasna w całym pomieszczeniu. Idealne będą odcienie bieli, beżu, błękitu czy zieleni. Łatwo później skontrastujesz to z ciemniejszymi meblami lub zasłonami. Zasłony to must have każdej sypialni. Będą pełnić funkcję ochrony przed światłem z zewnątrz. Zapewnią też przytulność naszej sypialni. Eleganckie zasłony mogą dodać elementu luksusu. W cieplejsze dni zawieś lżejsze i przewiewne zasłony, z kolei w chłodniejsze dni postaw na grubsze i dłuższe zasłony.

Co zawiesić na ścianie w sypialni?

Zdecyduj się na ozdobienie ścian, aby nie były one puste. Dobierz ulubione zdjęcia bliskich lub piękne obrazy. Powieś plakaty z popularnego filmu, serialu bądź z ulubionym zespołem muzycznym. Kolejnym pomysłem jest powieszenie półki na książki. Jeśli przyjdzie ci ochota na przeczytania jakieś książkę, to bez problemu sięgniesz po nią, ponieważ będzie pod ręką.

Inną alternatywą na przyozdobienie ściany sypialnianej są ręcznie robione ozdoby do powieszenia w sypialni, np. makramy lub łapacze snów. Na pewno doda to swoistego stylu i szyku.  Modne są również lamele naścienne, bo są one same w sobie już ozdobą. Mają właściwości wygłuszające, co jest dodatkowym atutem. Jest to tani i szybki pomysł na upiększenie ściany.

Oceń