,,Be Positive Be Active” to projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady “Zwolnieni z Teorii”.

Naszym zadaniem jest rozprzestrzenianie pozytywnego nastawienia, inspirowanie ludzi do pokonywania ich własnych barier oraz pomoc w odzyskaniu przez nich poczucia własnej wartości.

Chcemy udowodnić, że życzliwość jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych oraz pokazać, jak cenne jest to, że każdy z Nas jest inny!

Nasz projekt tworzy 7 niezastąpionych osób będących uczniami trójmiejskich liceów (w tym Liderka „Be Positive Be Active” – Marta Laskowska – uczennica kl. 2Lee w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni) oraz studentami Uniwersytetu Warszawskiego, a także Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jego realizacja rozpoczęła się w listopadzie, w czasie którego odbyła się Nasza pierwsza akcja – Wielki Finał “Dance For Kindness 2019” organizowany w trzech miastach w Polsce: Gdańsku, Warszawie oraz Krakowie. Inicjatywa ta, będąca pomysłem organizacji non-profit “Life Vest Inside”, ma na celu rozprzestrzenianie życzliwości i budowanie relacji z drugim człowiekiem niezależnie od jego pochodzenia, koloru skóry czy wyznawanej religii.

Chcąc dotrzeć do tych, którzy nie mogli uczestniczyć z Nami w światowym Flash Mob’ie, zainicjowaliśmy akcję „Budzimy młodzieńcze wspomnienia niewarte zapomnienia”. Przeprowadzenie Warsztatów Latino z Moniką Grzelak – Vice Mistrzynią Świata w Mambo, a także Mistrzynią Polski w Salsie, w Domu Opieki „Złota Jesień” przy świątecznej kawie i poczęstunku, okazało się bezcennym doświadczeniem. Jego pozytywny wydźwięk skutkował pojawieniem się kolejnych próśb z domów spokojnej starości. W ten sposób powstała druga edycja wydarzenia – Warsztaty Taneczne „W Ruchu” odbywające się w Centrum Opieki „Serenus” w Gdańsku – otwarte zarówno dla podopiecznych oraz ich rodzin jak i osób z zewnątrz. Tym razem jednak, zdecydowaliśmy się na całkowicie nową formułę – dwóch instruktorów prowadzących– Hanię i Piotra Burbę, pokaz taneczny, a także rozmowę o pasji przy słodkim poczęstunku.

Nasza autorska kampania #KochajNieHejtuj, w ramach której odbędą się najbliższe akcje projektu, ma na celu sprzeciwienie się MOWIE NIENAWIŚCI W SIECI oraz udowodnienie, że nikt w Internecie nie jest ANONIMOWY. Chcemy zjednoczyć się z ofiarami cyberprzemocy i pokazać, że nie są SAME musząc stawiać czoło komuś, kogo “nie widać”. Zamierzamy reagować i nie pozostawać BIERNYM wobec krzywdy względem drugiego człowieka.

To nie przypadek, że kampania #KochajNieHejtuj przypada właśnie na luty – przecież to nic innego jak miesiąc MIŁOŚCI ❤

Walentynki to jednak szczególny dzień, obok którego nie można przejść obojętnie…

Z tej okazji w sobotę 15 lutego w Forum Gdańsk przeprowadziliśmy „AKCJĘ

NIESPODZIANKĘ” dołączając do kampanii społecznej #jestnaswiecej prowadzonej przez

Fundację Orange – bo głęboko wierzymy, że w grupie siła!

Rozdając pomarańczowe sznurówki przechodniom, będące symbolem sprzeciwienia się nienawiści w sieci, zachęcaliśmy ich, aby razem z Nami położyli kres nietolerancji w Internecie, a także dzielili się życzliwością z drugim człowiekiem – przecież to nic nie kosztuje, a jest w stanie zdziałać cuda!

Każdy chętny otrzymał także „projektową wlepę”, dzięki czemu stał się członkiem coraz liczniejszej #bepositivebeactivefamily.

To jeszcze nie koniec Naszych działań, jednak, o nich poinformujemy oficjalnie już w najbliższym czasie.

Dlatego ” Jakże cudowne jest to, że nie musimy czekać ani chwili by zacząć naprawiać świat. ” – Anne Frank.

Kampania #KochajNieHejtuj
Oceń ten post

Polacane:

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany