Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak stosować odżywkę do rzęs?
Obraza

Jak stosować odżywkę do rzęs?

Odżywka do rzęs działa przyspieszająco na ich wzrost, idealna okaże się dla kobiet z osłabionymi, wypadającymi i krótkimi rzęsami. Odżywka jest świetnym rozwiązaniem na lato, gdy rezygnujemy z makijażu lub decydujemy się na bardzo delikatny. Dzięki odżywce poprawia się kondycja naszych rzęs: stają się zdrowsze i silniejsze, przy systematycznym stosowaniu pozwala na całkowitą rezygnację z maskary.

Działanie i aplikacja odżywki

Odżywki należy stosować dwa razy dziennie — rano i wieczorem. Po około miesiącu stosowania można zauważyć pierwsze efekty. Rzęsy staną się dłuższe oraz wzmocnione. Możliwe, że będziemy mogły całkowicie zrezygnować z używania tuszu do rzęs, przestanie być nam potrzebny. Odżywkę do rzęs nakładamy wyłącznie przeznaczonym do tego pędzelkiem lub szczoteczką.

Przed nałożeniem odżywki należy wykonać dokładny demakijaż. Oczyść twarz z makijażu i dokładnie ją osusz. Tylko dzięki temu odżywka do rzęs będzie odpowiednio działać.

Nakładaj odżywkę według instrukcji producenta. Zazwyczaj aplikatorem jest cienki pędzel przypominający eyeliner. Kreskę odżywką wykonuje się podobnie jak przy robieniu nim kreski, od wewnętrznego kącika oka. Aplikację stosuje się na górną, jak i dolną linię rzęs. Niektóre odżywki nakłada się tak jak maskarę. Można również używać jej do brwi, by poprawić ich kondycję.

Okres kuracji odżywką do rzęs trwa przeważnie około dwóch, trzech miesięcy. Pierwsze efekty można dostrzec już po upływie miesiąca. Po skończeniu kuracji należy aplikować odżywkę dwa lub trzy razy w tygodniu, nie musi wtedy działać już tak intensywnie, będzie służyć do podtrzymania efektów. Odżywka do rzęs najskuteczniej działa w nocy, wchłaniają się wtedy najlepiej składni aktywne, odżywiające i wydłużające rzęsy. Wiele odżywek powinno używać się dwa razy dziennie.

Po nałożeniu odżywki należy odczekać, aż się wchłonie, zanim zacznie nakładać się kolejne kosmetyki na twarz. Tylko oczyszczona i sucha skóra przyjmie wszystkie działające składniki odżywki.

Nie można zapomnieć o systematyczności, jeśli zaniedbamy codzienną aplikację odżywki, kuracja nie przyniesie pożądanych efektów. Musimy być wytrwali w nakładaniu odżywki, by móc cieszyć się pięknymi i długimi rzęsami.

Dostępne odżywki do rzęs

Obecnie na rynku znaleźć możemy wiele rodzajów odżywek, różnią się one ceną i składem. Zazwyczaj zawierają witaminy, ekstrakty oraz oleje roślinne. Odżywki kupić można w drogeriach i aptekach, są bezpieczne w stosowaniu i przebadane przez dermatologów.

Skutki uboczne

Niektóre odżywki mogą spowodować podrażnienia oczu, łzawienie, pogorszenie ostrości widzenia oraz bóle głowy. Alergicy są bardziej narażenie na negatywne skutki uboczne odżywek, jednak nie jest to regułą. Objawy ustępują od razu po zakończeniu stosowania odżywki. Poza wymienionymi wcześniej nie wywołują one innych skutków ubocznych, nie wpływają w żaden sposób na nasz organizm. Żeby uniknąć podrażnień oczu, pamiętajmy o wykonaniu dokładnego demakijażu przed aplikacją. Odżywka do rzęs jest bezpieczna w użytkowania i dla naszego organizmu.

Oceń