Together Magazyn » Aktualności » Nowy Port oczami młodych

Nowy Port oczami młodych

Celem projektu „Zrozumieć Młody Port” było pokazanie Nowego Portu naszymi oczami. Dla nas, młodzieży z Nowego Portu, to miejsce jest ważnym elementem życia. To właśnie tu spędzamy większość naszego wolnego czasu. Chcemy, aby ludzie choć trochę się do niego przekonali. Żeby zobaczyli, że to miejsce jest naprawdę wyjątkowe i różni się klimatem od innych dzielnic naszego miasta. To, że się różni, wcale nie oznacza, że jest gorsze.

Wielu ludzi postrzega Nowy Port jako brudną, nieprzyjazną i patologiczną dzielnicę Gdańska. Jednak przebywając dłużej w tym miejscu, możemy się dowiedzieć, że skrywa ono wielu utalentowanych i otwartych ludzi, piękną architekturę, zabytki warte obejrzenia, a także odzwierciedla historię naszego kraju.

Nasz materiał audiowizualny właśnie pokazuje, że każdy może odnaleźć tu swoją cząstkę siebie. Reportaż wypełniliśmy osobami, które urodziły i wychowały się w Nowym Porcie, a osiągnęły niesamowite sukcesy. Dzięki nim mieliśmy przeprowadzone warsztaty, które pomogły nam rozwinąć nasze pasje i talenty, a także odkryć nowe zainteresowania.

Pierwsze warsztaty były przeprowadzone przez Panią Pedagog Iwoną Woźniewską i miały nam pomóc w kreatywnym myśleniu. Warsztaty taneczne odbyły się z finalistą „Mam Talent”, Lipskeem, który pomógł nam w dodatkowych ujęciach do materiału oraz nauczył nas podstaw Finger Tuttingu. Właśnie tą umiejętnością – i wieloma innymi – mogliśmy się pochwalić w materiale. Kolejne zajęcia przeprowadziła Pani Agata Kruszczyńska, która pomogła nam w temacie public relations – jak się zachowywać i korzystnie wyglądać przed kamerą. Zajęcia dziennikarskie zrealizowane były z Panem Jarkiem Kowalem, który przekazał nam wiedzę, jak najlepiej przeprowadzić wywiad lub napisać relację z koncertów i innych wydarzeń kulturowych. Bardzo istotnymi zajęciami okazały się warsztaty z montażu z Panem Karolem Janikiem, gdzie każdy z nas mógł spróbować zmontować kawałek naszych własnych nagrań i poczuć się jak montażysta.

Cały projekt, oprócz nowych zdolności, dał nam również nowych przyjaciół i znajomych na całe życie, a także rewelacyjne wspomnienia, które pozostaną z nami jeszcze na długo po zakończeniu całej naszej wspólnej pracy.

Spotykaliśmy się we wspólnym gronie praktycznie codziennie lub co kilka dni, aby nasz materiał był jak najlepszy i wart zobaczenia. Często nie dogadywaliśmy się w różnych sprawach dotyczących naszego projektu, ale zawsze osiągaliśmy kompromis. Mimo ciężkiej i czasochłonnej pracy, znaleźliśmy czas na wspólną zabawę i rozmowy, dzięki którym lepiej nawzajem się poznawaliśmy. Jednym z celów naszych wyjść był park linowy, na którym zaskoczyła nas burza i deszcz, przez co tylko niektórzy z nas ukończyli tor do końca; mimo lekkiego strachu wszyscy świetnie wspominamy ten czas i razem się z tego śmiejemy. Drugim spotkaniem było wyjście do pizzerii, w której było dużo śmiechu i szczerych rozmów.

Nic z tego wszystkiego by się odbyło, gdyby nie pomysł Pani Iwony Woźniewskiej na to, aby nas zapytać, jak nam tu po prostu jest, w tej dzielnicy. Mamy nadzieję, że po naszym projekcie ludzie inaczej spojrzą na Nowy Port i osoby żyjące w tym miejscu. Projekt „Zrozumieć Młody Port” wiele dla nas znaczy i cieszymy się, że to właśnie my możemy ukazać naszą dzielnicę w nowym, lepszym świetle oraz zaznaczyć, że miejsce to ma wiele uroku i magicznych miejsc, które warto zobaczyć, a także ludzi otwartych na nowe znajomości.

Tekst: Marzena Szymkowiak

Foto: https://www.facebook.com/togethermagazyn/photos/?tab=album&album_id=414283668742332

Oceń