Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Narzuty na łóżko – praktyczny i dekoracyjny dodatek do sypialni

Narzuty na łóżko – praktyczny i dekoracyjny dodatek do sypialni

Sypialnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Łóżko nocą służy do wypoczynku i zregenerowania sił, ale za dnia również powinno się ładnie i stylowo prezentować. Najprostszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w ciekawą i dopasowaną do aranżacji wnętrza narzutę na łóżko.

Sypialnia to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu. Łóżko nocą służy do wypoczynku i zregenerowania sił, ale za dnia również powinno się ładnie i stylowo prezentować. Najprostszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w ciekawą i dopasowaną do aranżacji wnętrza narzutę na łóżko. Bogactwo asortymentu sprawia, że każdy bezproblemowo znajdzie coś zgodnego ze swoimi indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Dzięki narzutom na łózko można nie tylko odmienić wygląd sypialni, ale także nadać jej charakteru i chronić pościel przed kurzem/zabrudzeniami. Narzuty na łóżko pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Dobrze dobrany rozmiar narzuty to podstawa

Narzuty na łóżko dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego też należy najpierw zdecydować, w jaki sposób narzuta ma okrywać łóżko. Najczęściej narzuta stosowana jest na wierzch i wówczas sięga do podłogi. Niektórzy jednak preferują wkładanie narzuty pod materac na łóżku. Jeśli decydujemy się na okrywanie łóżka narzutą wierzchnią, to konieczne jest poznanie dokładnych wymiarów łóżka. Potrzebne będą zarówno szerokość i długość łóżka, jak i jego wysokość od podłogi. Bardzo ważne jest to, aby narzuta dobrze okrywała nie tylko łóżko, ale także znajdującą się na nim pościel, która dodatkowo unosi w mniejszym lub większym stopniu narzutę. Decydując się na włożenie narzuty pod materac na łóżku, istotne są wymiary materaca.

Jakie funkcje pełnią narzuty na łóżko?

W zależności od naszych indywidualnych potrzeb i charakteru sypialni, narzuty na łóżko mogą pełnić różne funkcje. Narzuta jest nie tylko praktyczna, ale także stanowi dekorację. Dzięki niej można nadać wnętrzu charakteru i preferowanej formy. Często narzuta pełni funkcję dodatkowego okrycia, szczególnie podczas chłodniejszych dni. W zależności od tego, z jakiego materiału została wykonana, może świetnie sprawdzić się jako okrycie zimą lub latem zastąpić kołdrę. Narzuty pełnią także funkcję ochronną, gdyż skutecznie zabezpieczają one pościel, materac i prześcieradło przed kurzem/zabrudzeniami. Po narzutę warto sięgać szczególnie w przypadku małych dzieci w domu oraz zwierząt domowych. Dzięki nim nie trzeba martwić się o pobrudzenie pościeli podczas popołudniowej drzemki, zabawy z dzieckiem czy też ze swoim pupilem na łóżku

Na jaki materiał się zdecydować?

Obecnie mamy szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór materiału, z którego została zrobiona narzuta. Bawełniane narzuty na łóżko są przyjemne w dotyku i świetnie sprawdzają się jako lekkie okrycie latem. Te wypełnione włókniną cieszą się sporą popularnością na łóżkach dziecięcych. Z kolei akrylowe narzuty na łóżko przypominają do złudzenia koc akrylowy. Zwykle mają długie włosie i mogą występować zarówno w postaci gładkiej, jak również wzorzystej. Są także satynowe narzuty – bardzo eleganckie, ale mogące zesuwać się z powierzchni łóżka. Inną opcja są wełniane narzuty – najbardziej naturalne, wzorzyste, z plecionymi deseniami czy jednobarwne w pastelowych odcieniach. Ciekawą opcją są również narzuty na łóżko żakardowe, z pluszu, patchworkowe i wełniane flokati.

Wysokiej jakości narzuty na łóżko można znaleźć w sklepie lozkoholicy.pl,w kategorii https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Sypialnia_Narzuty-1664.html. Sklep Łóżkoholicy oferuje zarówno na bogactwo asortymentu, jak i na atrakcyjne ceny.

4.3/5 – (3 głosów)