Together Magazyn » Dom » Narożniki z funkcją spania w estetyce modern farmhouse: odprężenie inspirowane naturą
Narozniki z funkcja spania w estetyce modern farmhouse odprezenie inspirowane natura

Narożniki z funkcją spania w estetyce modern farmhouse: odprężenie inspirowane naturą

Nurt farmhouse narodził się w Ameryce Północnej, a jego cechy nawiązują do wizerunku posiadłości typu country: z drewnianymi podłogami, wyeksponowanymi belkami stropowymi i kamiennymi kominkami. W wystroju dominuje wyposażenie z tzw. flea markets, czyli pchlich targów – unikalne, niebanalne i przyciągające wzrok. W nowoczesnej odsłonie styl zyskał bardziej wyrafinowany szlif, a obecne w projektach meble i dodatki wyróżniają się wysoką jakością i dopracowanymi detalami.

Czym wyróżnia się styl modern farmhouse?

Modernistyczne ujęcie tradycyjnych motywów polega na adaptowaniu ich w przemyślany sposób i wydobywaniu ich ponadczasowego piękna w stonowanej, wysmakowanej kompozycji. Najbardziej charakterystyczne dla stylu modern farmhouse są:

  • naturalne materiały w wysublimowanym wydaniu, np. wysokiej jakości drewno np. mangowca, elegancki kamień i naturalne tekstylia np. z jedwabiu;
  • paleta kolorów ziemi i naturalnych barw;
  • minimalistyczny kontekst, który przenosi uwagę na unikalny charakter tradycyjnych motywów;
  • równowaga między swojską a nowoczesną estetyką.

Narożniki rozkładane z funkcją spania w stylu modern farmhouse

Nurt farmhouse w pierwotnym wydaniu silnie nawiązywał do natury, a w uwspółcześnionej wersji te motywy są równie wyraziste. W aranżacji inspirowanej tym stylem znakomicie prezentuje się wyposażenie w kolorach neutralnych i w ziemistych barwach, ale w centrum odważnego projektu może się też znaleźć czarny narożnik z funkcją spania, który będzie znakomicie kontrastował z drewnianymi meblami o jasnym wybarwieniu, beżowym parkietem i kremowymi tekstyliami. Biel, beż i ciepłe pastelowe odcienie stworzą dla czarnego akcentu harmonijne tło, a kompozycja zbudowana na takim kontraście będzie wielowymiarowa i wyrazista.

W pierwotnej wersji wnętrza wiejskich budynków typu cottage były neutralne, przygaszone i raczej monotonne, jednak pierwiastek nowoczesności nadaje współczesnej wersji modern bardziej ekspresyjny charakter. Nic nie stoi na przeszkodzie, by monochromatyczność neutralnego wystroju przełamał sztruksowy, granatowy narożnik z funkcją spania albo oliwkowy wariant obity tkaniną o waflowym splocie. Oba modele świetnie zgrają się z drewnianymi meblami i inspirowanymi naturą dodatkami. Wszystkie elementy, które pomogą Ci wykreować aranżację modern farmhouse, w tym narożniki z funkcją spania, znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/narozniki/funkcja-spania.

Jak zaaranżować rozkładany narożnik z funkcją spania we wnętrzu modern farmhouse?

W przeciwieństwie do aranżacji country wyposażenie w nowoczesnym wydaniu nurtu farmerskiego jest bardziej wyrafinowane i minimalistyczne. Duży nacisk kładzie się na funkcjonalność, która sprzyja estetycznej harmonii. Dlatego też w projektach modern farmhouse doskonale odnajdują się rozkładane narożniki z funkcją spania, których prosta forma nie zdradza ogromnego potencjału praktycznego. Tego typu meble najlepiej prezentują się w przestronnych, multifunkcyjnych pomieszczeniach, w towarzystwie elementów o harmonijnej estetyce, subtelnie nawiązującej do natury. W projekcie w nowoczesnym wiejskim stylu śmiało możesz uwzględnić meble z drewna, wikliny, rattanu czy z metalowymi wykończeniami oraz elementy z duszą, np. wiekowy kufer, kredens po babci czy starodawną konsolę na giętych nogach. Dopełnieniem niech będą rośliny. Możesz je ulokować na niekonwencjonalnym kwietniku, np. drewnianej drabinie. Kreatywny eklektyzm w konwencji modern farmhouse jest bardzo mile widziany.

Oceń